Zespół z Podkarpacia wygrał jak dotąd 3 spotkania, wszystkie na własnym parkiecie. Wyższość Neto Sokoła musiały uznać drużyny z Poznania, Szczecina i Stargardu Szczecińskiego, choć zwycięstwo nad Spójnią nie przyszło gospodarzom łatwo. Jeszcze na 50 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik remisowy 57:57, ale w końcówce zwycięstwo zespołowi z Łańcuta zapewnił Michał Baran. Dużo gorzej podopieczni Dariusza Kaszewskiego spisywali się w meczach wyjazdowych. Lepsi od Neto Sokoła okazały się ekipy z Torunia i Krosna.

W przerwie letniej w drużynie z Łańcuta doszło do sporej rewolucji kadrowej. Do Rosy Radom przenieśli się Paweł Bogdanowicz i najskuteczniejszy i najlepiej zbierający gracz zeszłego sezonu w ekipie z Podkarpacia Marcel Wilczek, który jednak w tym tygodniu zdecydował się powrócić do I ligi wzmacniając Wikanę Start Lublin. Do Krosna natomiast przenieśli się Wojciech Pisarczyk i nieprzerwanie występujący w Łańcucie od 2005 roku Jaromir Szurlej. W drugą stronę z MOSiRu przybyli z kolei Michał Baran, Damian Pieloch i Kamil Gawrzydek, z Pleszewa ściągnięto Karola Dębskiego, który wcześniej przez 3 lata występował w SKK Siedlce. Ostatnim wzmocnieniem okazał się najlepiej punktujący w tym sezonie Kacper Młynarski ze Startu Gdynia.

Trenerem Neto Sokoła jest w dalszym ciągu Dariusz Kaszewski (prowadzi klub od momentu awansu do I ligi), ale spore zmiany w składzie sprawiły, że jego drużyna może mieć spore problemy z awansem do play – off. W poprzednich latach Łańcut należał do czołowych zespołów I ligi, ale kadrowe ubytki w stosunku do wzmocnień są zdecydowanie większe, co wyraźnie odbija się na wynikach Neto Sokoła. Niedzielny mecz będzie więc kolejną szansą dla zawodników Franz Astorii na odniesienie drugiego zwycięstwa. Jeśli powalczymy o zbiórkę, poprawimy skuteczność z wolnych to końcowy wynik będzie kwestią otwartą.

Wszystkich fanów „Asty” zapraszamy do hali przy ul. Waryńskiego 1 na godzinę 17.00 aby wspomóc naszych zawodników dopingiem. Niedzielne spotkanie będzie też okazją do zapoznania się z tematyką transplantacji. Będziecie mieli możliwość odwiedzenia specjalnego stoiska kampanii „Drugie życie”, które promuje wiedzę o transplantacji, oświadczenia woli oraz inicjuje dyskusję wokół tematu przeszczepiania narządów. Będzie to doskonała okazja aby dowiedzieć się wszystkiego o przeszczepianiu narządów. Każda osoba, która będzie chciała, otrzyma oświadczenie woli.