O przeciwniku


Na początku listopada mierzyliśmy się z drużyną z Radomia w ramach 6. kolejki Energa Basket Ligi. W tamtym dniu, lepsi okazali się radomianie zwyciężając 85:80. O naszej przegranej tego dnia zadecydowała słaba skuteczność rzutów trzypunktowych i teraz liczymy na zrewanżowanie się ekipie prowadzonej przez Roberta Witkę. W ostatnich pięciu spotkaniach HydroTruck Radom legitymuje się bilansem 1-4. Liderem radomskiego zespołu jest amerykański rzucający obrońca Rod Camphor - w średnio 31 minut spędzonych na parkiecie notuje 15,7 punktu, 3,1 zbiórki i 4,2 asysty. Nie można zapominać o doskonale znanym w Polsce Obie Trotterze, dla którego jest to już czwarty sezon spędzony na naszych parkietach. Amerykański rozgrywający rzuca ze skutecznością 50% za trzy punkty i zatrzymanie go w ataku będzie jednym z kluczy do zwycięstwa. Na pochwałę zasługuje postawa centra HydroTruck'u Radom - Adriana Boguckiego, dla którego jest to pierwszy sezon, w którym dostaje aż tak dużą rolę w zespole. Wywiązuje się z niej bardzo dobrze, notując przy tym średnio 10,7 punktu i 7 zbiórek. 

Iść za ciosem


Bardzo dobrze rozpoczęliśmy drugą rundę spotkań. Zwycięstwo nad Legią WarszawaBM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski, minimalna przegrana z aktualnym mistrzem Polski Anwilem Włocławek i niespodzianka w spotkaniu ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra daje nam bilans 4-1 i rozpoczynamy długi marsz w kierunku play-off. Musieliśmy czekać aż 24 dni na nasz kolejny mecz w Energa Basket Lidze. Przerwa spowodowana rozgrywaniem Suzuki Pucharu Polski oraz okienkiem reprezentacyjnym dała nam dużo czasu na przeanalizowanie gry naszego następnego rywala. Zawodnicy są głodni gry i już nie mogą się doczekać aby znowu wybiec na parkiet w hali Arena, aby powalczyć o kolejne punkty w ligowej tabeli. Liczymy na powtórzenie wyczynu naszego amerykańskiego rzucającego obrońcy Krisa Clyburna z meczu ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra, w którym ustanowił dotychczasowy rekord sezonu w ilości rzuconych punktów w jednym spotkaniu.

Ciekawostki


Carl Lindbom jest zawodnikiem, który spędza najwięcej czasu na parkiecie w tym sezonie Energa Basket Ligi. Fin, gra średnio 32:54 minut.

Rozgrywający radomian, Obbie Trotter to najlepiej przechwytujący zawodnik w całej lidze - średnio 2,5 przechwytów na mecz.

W naszej drużynie znajduje się najlepszy obrońca strefy podkoszowej. Adam Kemp notuje średnio 1,42 bloku na mecz, co daje mu pierwsze miejsce w tym rankingu.


Od godziny 14:00 czeka na was Projekt Zimowy Enei, będzie on zlokalizowany zaraz obok hali Immobile Łuczniczka. Początek spotkania 01.03.2020, o godzinie 17:30. Dla osób, które nie będą mogły zjawić się w hali Arena zapraszamy do transmisji na antenie Polsat Sport Extra.