Drużyna prowadzona przez Marcina Lichtańskiego składa się z graczy młodych, którzy poprzez występy w II lidze mogą nabrać doświadczenia i w przyszłości wyróżniający się zawodnicy mają stanowić o sile występującego w ekstraklasie pierwszego zespołu. Najstarszym i jednocześnie najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Trefla jest Wojciech Fraś. 20-letni silny skrzydłowy zdobywał w dotychczasowych meczach (wystąpił czterokrotnie) 19,8 pkt., notując przy tym 8,3 zbiórki.

Sopocianie po słabym początku sezonu i porażkach z Pleszewem, Gorzowem Wlkp. oraz Świeciem nabrali wiatru w żagle. Nie bez znaczenia było na pewno pojawienie się w zespole wcześniej wspomnianego Frasia. Trefl pokonał Żyrardowiankę, Żurawia i AZS Poznań, a serię zwycięstw przerwał w ostatniej kolejce zespół akademików z Olsztyna. Warto nadmienić, że na siedem spotkań w tym sezonie zespół z Sopotu rozegrał tylko jedno ( z AZS Poznań ) we własnej hali.

Faworytem sobotniego spotkania będzie na pewno zespół Jarosława Zawadki, który w ostatniej kolejce łatwo pokonał na swoim parkiecie KK Świecie 92:74. Starcie z Treflem będzie kolejną okazją do pokazania swoich umiejętności oraz nabrania doświadczenia i pewności siebie dla rezerwowych bydgoskiej drużyny. Początek spotkania o godzinie 17.00 w hali przy ul. Waryńskiego 1. Zapraszamy !