Klub Koszykarski Astoria Bydgoszcz SA informuje, że w sezonie 2022/2023 Michał Aleksandrowicz nie będzie reprezentować barw naszego klubu. Po ponad czterech latach spędzonych w Bydgoszczy, w przyszłym sezonie nie zobaczymy już popularnego "Pandy".

Kapitan drużyny, która wywalczyła awans do Energa Basket Ligi w sezonie 2018/2019, zawsze zostawiający serce i zdrowie na parkiecie, nie odmawiający pomocy innym a przede wszystkim człowiek o wielkim sercu - Michał Aleksandrowicz, bo o nim mowa, w przyszłym sezonie nie będzie zawodnikiem Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Mający obecnie 32 lata rzucający obrońca dołączył do naszego zespołu w trakcie sezonu 2017/2018 z Legii Warszawa, która występowała wtedy w Energa Basket Lidze. Od początku swojej przygody w grodzie nad Brdą, Panda zostawiał serce na parkiecie i walczył o każdą piłkę. Zwieńczeniem jego zaangażowania i dobrej gry w naszym klubie był niewątpliwie awans do Energa Basket Ligi w sezonie 2018/2019, gdzie w finale pokonaliśmy FutureNet Śląsk Wrocław 3:0. W kolejnych sezonach zawodnik zapracował sobie na kolejny kontrakt i dostanie szansy w Energa Basket Lidze. W pierwszym po 13 latach sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, Michał Aleksandrowicz był bardzo ważnym elementem rotacji zespołu, a przedwcześnie zakończony wtedy sezon pozostawił po sobie niesmak, bo drużyna w drugiej rundzie spotkań spisywała się bardzo dobrze. W kolejnych sezonach, jego rola malała, razem z minutami, które otrzymywał. W trakcie sezonu 2020/2021 wystąpił w 22 meczach i notował średnio 3,3 punktu, 2,1 zbiórki i 1,4 asysty na mecz. Następny sezon Michał Aleksandrowicz notował średnie statystyki na poziomie 0,9 punktu, 0,8 zbiórki i 0,6 asysty na mecz w zaledwie 6 minut spędzonych na parkiecie.

Bartłomiej Dzedzej, prezes KK Astoria Bydgoszcz SA - “Dziś żegnamy i dziękujemy naszemu byłemu zawodnikowi i kapitanowi – Michałowi Aleksandrowiczowi. Panda przez te 4,5 roku zapisałeś się w historii naszego klubu. Jako kapitan w sezonie 2018/2019 poprowadziłeś nas do upragnionego awansu do Ekstraklasy, a później przez 3 sezony zawsze dawałeś z siebie wszystko na treningach i w trakcie spotkań ligowych. Praca z Tobą była zaszczytem i ogromną przyjemnością. Pamiętaj, że zarówno w Bydgoszczy jak i w Astorii, Ty i Twoja rodzina macie zawsze miejsce! Numer 5 zawsze będzie się kojarzył z zaciętością, poświęceniem i zaangażowaniem jakie życzymy sobie oglądać u przyszłych zawodników naszego klubu”.

Michał Aleksandrowicz - „Dziękuje prezesowi Dzedzejowi, prezesowi Borkowskiemu, trenerom z którymi pracowałem i wszystkim kolegom z drużyny za to, że mogłem być częścią czarno-czerwonej rodziny. Ponad cztery lata, które spędziłem w grodzie nad Brdą były dla mnie nie tylko przystankiem w zawodowej karierze, ale również cenną lekcją dzięki której stałem się lepszym człowiekiem. Chciałbym podziękować również kibicom. Zagrałem w Astorii łącznie 117 meczów, podczas których wiele się nauczyłem i rozwinąłem nie tylko jako gracz, ale także jako człowiek. Dziękuje Wam za wsparcie przez ponad 4 sezony spędzone w Bydgoszczy.

Popularny „Panda” spędził w Bydgoszczy ponad 4 sezony (53 mecze w 1 lidze, 64 mecze w Energa Basket Lidze). Zdobył on dla naszego klubu łącznie 632 punktów i spędził na parkiecie ponad 2100 minut. Michał, zawsze będziesz mile widziany w Bydgoszczy. Dzięki za wszystko Panda!