Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz w ostatnich pięciu meczach zanotowała tylko jedno zwycięstwo. W ramach 22. kolejki spotkań na wyjeździe zmierzymy się z MKS Dąbrowa Górnicza.

KING GÓRĄ W HALI ARENA

Jak najszybciej musimy zapomnieć o spotkaniu z Kingiem Szczecin, który zdecydowanie był najsłabszym w obecnym sezonie w Energa Basket Lidze. Podczas naszego ostatniego spotkania mieliśmy zaledwie 24% za 3, zanotowaliśmy aż 21 strat i pozwoliliśmy Kingowi na 28 punktów zdobytych po naszych stratach. Przed nami bardzo ciężkie spotkanie z drużyną prowadzoną przez Jacka Winnickiego, która pomimo swojego bilansu i miejsca w tabeli na pewno postawi nam ciężkie warunki gry w HWS Centrum.

Co poprawić w naszej grze, aby znów wrócić na zwycięską ścieżkę? Porozmawialiśmy na ten temat z Grzegorzem Skibą i Wesem Washpunem w naszym najnowszym raporcie treningowym.

MKS DĄBROWA JACKA WINNICKIEGO

MKS Dąbrowa zajmuje obecnie czwarte miejsce od końca w ligowej tabeli. Bilans 7 zwycięstw i 13 porażek nie odzwierciedla tego, że drużyna prowadzona przez Jacka Winnickiego po przerwie spowodowanej COVIDem zaczyna radzić robię coraz lepiej. W ostatnich spotkaniach MKS mierzył się z rywalami z górnej części tabeli - między innymi z Enea Zastalem BC Zielona Góra (zwycięstwo) oraz Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolskim (przegrana). 

MKS Dąbrowa Górnicza to obecnie druga najgorsza defensywa w lidze. Dąbrowianie średnio na 100 posiadań tracą 117 punktów. Niekwestionowanym liderem drużyny jest Amerykanin Devyn Marble. Skrzydłowy zasilił szeregi MKSu w trakcie sezonu i w ciągu dwunastu rozegranych spotkań jest on najlepiej punktującym zawodnikiem w całej Energa Basket Lidze. Spędza on na boisku średnio 31 minut podczas których notuje 19,0 punktów (50% za 2, 32% za 3), 4,8 zbiórki i 4,4 asysty co przekłada się na trzeci najwyższy wskaźnik EVAL w całej lidze - 19,2. O powstrzymanie gracza takiego kalibru będzie niezwykle ciężko, a pamiętajmy, że oprócz niego, w drużynie prowadzonej przez Jacka Winnickiego mamy również rozgrywającego Michaela Lewisa, który notuje średnio 16,2 punktu na mecz i centra Josipa Sobina, który doskonale zna naszą ligę. Dla chorwackiego podkoszowego będzie to już piąty sezon w Polsce, a na jego szyi są już 3 złote medale Mistrzostw Polski. 

Spotkanie w HWS Centrum rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja z tego spotkania na antenie Polsat Sport Extra.