Karol Kutta po 3 latach gry w naszym klubie opuszcza Astorię. Brązowy medalista Mistrzostw Polski U-18 oprócz kariery koszykarskiej chce także zdobyć wyższe wykształcenie na kierunku niedostępnym w naszym mieście, stąd decyzja o rozstaniu z Bydgoszczą.

Popularny "Mały" jest wychowankiem bydgoskiego Novum, ale to w Astorii rozwinął się najbardziej. Najpierw razem z kolegami z Astorii i Novum sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski U-18, a następnie dwa lata później zagrał w finałach Mistrzostwach Polski U-20. Występy młodzieżowe połączył z udanymi meczami w pierwszej drużynie Astorii. Często grał na równi ze zdecydowanie starszymi i doświadczonymi rywalami, a jego wkład w 6. miejsce w zakończonym sezonie jest bezdyskusyjny.

Karol oprócz rozwoju koszykarskiego chce zadbać także o swoje wykształcenie. Stąd po udanych wynikach matury zdecydował się na opuszczenia naszego miasta w celu dalszego kontynuowania nauki. Sam zawodnik nie wie jeszcze w jakim klubie będzie grał w przyszłym sezonie, ale tak Karol jak i zarząd naszego klubu ma nadzieję, że to tylko chwilowe rozstanie i za jakiś czas rozgrywający wróci do Astorii.

Karolowi dziękujemy za dotychczasowe wyniki i wkład w sukcesy naszego klubu, życzymy dalszego rozwoju koszykarskiego, a także powodzenia w dalszym kształceniu na studiach.