W 1. kolejce rozgrywek Pekao S.A. I ligi naszym rywalem będzie ekipa AZS AGH Kraków, która w poprzednim sezonie na zapleczu ekstraklasy zajęła bezpieczne, bo czternaste miejsce.

Może się więc wydawać, że ubiegły rok nie był najlepszy dla krakowian, skoro tylko dwie pozycje dzieliły ich od szesnastej lokaty, która utrzymania nie zapewniała. Ale nic bardziej mylnego, gdyż najsłabsza trójka sezonu 2022/23 wyraźnie odstawała od reszty stawki, a AZS AGH miał w nim bilans 14-20. To oczywiście nie dało play-offów, ale spowodowało, że ekipa spod Wawelu stosunkowo szybko mogła się cieszyć z pewnego utrzymania.

Sezon ogórkowy był dla „Akademików” szalony jak nigdy wcześniej. A to za sprawą zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Charyzmatycznego Wojciecha Bychawskiego zastąpił Tomasz Zych. Zespół opuścili także liderzy, w tym weteran, Paweł Zmarlak. To wszystko powoduje, że ekipa z Krakowa do nowych rozgrywek przystąpi w bardzo mocno zmienionym i odmłodzonym składzie. Najstarszymi zawodnikami drużyny będą bowiem Damian Ciesielski (rocznik 1997) oraz kilka miesięcy młodszy Rafał Komenda.

To właśnie ta dwójka może decydować o obliczu zespołu. Już w poprzednim sezonie obaj byli bardzo ważnymi postaciami swoich ekip (odpowiednio Decka Pelplin i Dziki Warszawa). Ponadto zespół został zasilony przez Kacpra Mąkowskiego (GKS Tychy), Jana Piliszczuka (Polonia Warszawa), czy też Arkadiusza Adamczyka (Turów Zgorzelec). Do tego jest jeszcze niezwykle utalentowana młodzież, która zapewne będzie otrzymywała od trenera Zycha bardzo wiele szans gry.

Ważnym aspektem jest także to, że od nowego sezonu AZS AGH Kraków będzie występował w zupełnie nowej hali. Jest ona dużo bardziej komfortowa zarówno dla zespołów jak i kibiców, niż miało to miejsce w poprzednim obiekcie, w którym Akademicy rozgrywali swoje ligowe spotkania. My lubimy otwierać nowe obiekty naszych rywali. Mimo że nie ma nas już w ekstraklasie, dobrze pamiętamy inaugurację w Arenie Ostrów w sezonie 2020/21. Teraz liczymy na powtórkę.

Transmisję ze wszystkich pierwszoligowych spotkań, podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie można oglądać na platformie Emocje.TV. Nasz sobotni mecz zacznie się o godzinie 16:00. Link do transmisji: https://emocje.tv/live/2282/azs-agh-krakow-enea-abramczyk-astoria-bydgoszcz