Półfinałowe starcie z lubelską drużyną było wyrównane tylko w I połowie (37:36). Po przerwie rywale szybko uzyskali kilkunastopunktową przewagę, która rosła z minuty na minutę. Po III kwarcie przegrywaliśmy już 66:50 i pozostało nam tylko walczyć o 3. miejsce. Rywal sobotniego pojedynku był nam bardzo dobrze znany, z Księżakiem biliśmy się o finał play-off II ligi. Niestety początek meczu przegrywamy 0:11 i mimo starań całego zespołu to drużyna z Łowicza okazała się ostatecznie lepsza od Franz Astorii wygrywając 77:73.

Wikana Start Lublin – Franz Astoria Bydgoszcz 80:60 (16:19, 21:17, 29:14, 14:10)

Wikana-Start: Celej 19, Szczypka 16, Misiewicz 12, Łuszczewski 11, Marciniak 7, Sikora 7, Kowalski 4, Król 4, Wilczek 2, Ciechociński 0, Drążyk 0.

Franz Astoria: Bierwagen 16, Czaplicki 11, Małgorzaciak 10, Szyttenholm 8, Barszczyk 5, Laydych 4, Robak 4, Szafranek 2.

Księżak Łowicz – Franz Astoria Bydgoszcz 77:73 (21:14, 19:21, 18:18, 19:20)

Księżak: Gołuch 16, Kromer 16, Bartoszewicz 16, Wojciechowski 9, Włuczyński 0 oraz Rajkowski 10, Kuczmera 6, Siemieńczuk 4, Pawłowski 0

Franz Astoria: Bierwagen 27, Szyttenholm 14, Andryańczyk 9, Czaplicki 8, Rąpalski 3, Laydych 4, Szafranek 3, Obarek 2, Barszczyk 2, Robak, Lewandowski i Małgorzaciak 0

Bilans naszej drużyny w meczach sparingowych to 4 zwycięstwa i 6 porażek. Jednak nie wyniki są tu najważniejsze. Trener Jarosław Zawadka dużo rotował składem, szukał optymalnych ustawień. Sparingi przedsezonowe to także jedyna okazja do przetrenowania nowych zagrywek. Mamy nadzieję, że cały okres przygotowawczy zaprocentuje w lidze, która rusza już w najbliższą sobotę. Franz Astoria zagra na własnym parkiecie z Budimpex Polonią Przemyśl, początek meczu w hali przy ul. Waryńskiego 1 (os. Błonie) o godzinie 19.00.