Po wczorajszej porażce z RTK Basket Radom, nasi koszykarze mieli nóż na gardle. Dzisiejsze zwycięstwo z WKK Wrocław przedłużyłoby nadzieje na awans do finałów mistrzostw Polski juniorów starszych. Od pierwszych minut powtórzyła się sytuacja z wcześniejszych naszych spotkań – słaba skuteczność rzutów z gry, dużo strat i niemoc po atakowanej stronie parkietu. Młodzi zawodnicy WKK Wrocław, spośród których, niektórzy dostają swoje szanse w pierwszej lidze bardzo dobrze dzielili się piłką i raz za razem dziurawili nasz kosz celnymi rzutami.

Po pierwszej połowie mogłoby się wydawać, że obraz meczu się zmienił. Trzecią kwartę rozpoczęliśmy od serii 13:1 a na tablicy widniał wynik 42:57. Na nic zdała się nasza pogoń. W ostatecznym rozrachunku, WKK Wrocław nie wypuścił zwycięstwa i kończy zmagania z dorobkiem trzech zwycięstw i zero porażek.

Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz zajmuje trzecie miejsce w grupie z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami. Do najlepszej piątki turnieju wybrany został Paweł Kopycki – w trzech spotkaniach notował średnio 15 punktów i 8,3 zbiórki.

Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz 78:91 WKK Wrocław (20:28 | 9:28 | 30:17 | 19:18)

Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz – Kolasiński 25, Kopycki 18, Afeltowicz 14, Sobkowiak 7, Frąckiewicz 5, Ziółkowski 3, Estkowski 2, Maroszek 2, Bochat 2, Goszczyński 0.

WKK Wrocław -  Pułkotycki 23, Kroczak 17, Sitnik 17, Żebrok 14, Griszczuk 6, Madejski 6, Wilczek 5, Woźniakiewicz 3.