Po przegranej na swoim parkiecie z Asseco Arką Gdynia byliśmy mocno zmotywowani aby wrócić na właściwe tory i wygrać następne ligowe spotkanie. Nasi przeciwnicy wygrywając pierwsze ligowe spotkanie przeciwko Legii Warszawa pokazali, że po dołączeniu Martynasa Paliukenasa i Jonathana Wiliamsa polpharmę stać na kolejne wygrane.

Początek spotkania to bardzo dobra gra naszych koszykarzy. Skutecznie broniliśmy akcję gospodarzy i nie pozwalaliśmy im rozwinąć skrzydeł w ofensywie. Efektem tego była wygrana przez nas pierwsza kwarta spotkania 26:11.

Bardzo dobrze w spotkanie wszedł Michał Aleksandrowicz – autor 8 punktów do przerwy. Obie drużyny popełniały zdecydowanie za dużo start. Po naszej stronie dwukrotnie błąd kroków popełnił Mateusz Zębski i AJ Walton. Na koncie obu drużyn do przerwy było aż 23 strat (11 naszych i 12 Polpharmy Starogard Gdański). W drugiej kwarcie spotkania był remis 20:20 i na długą przerwę schodziliśmy z 15 punktową przewagą (31:46).

Kolejne dwie części spotkania to powolne dowożenie naszej przewagi do końca. Pod nieobecność na parkiecie Adama Kempa, Łukasz Frąckiewicz zaczął grać tak jak na gracza ekstraklasowego przystało. Bardzo dobrze ustawiał się pod atakowanym koszem i wykorzystywał błędy w obronie drużyny Polpharmy.

Cel

Wykonany! Wygraliśmy 4. spotkanie w Energa Basket Lidze i wróciliśmy na właściwe tory. Dalej szukamy swojego stylu, ale wszystko jest na dobrej drodzę aby sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę.

X-Factor

Michał Aleksandrowicz i Pan Adam Kemp! Chyba nikt nie sądził, że Michał Aleksandrowicz tak dobrze zaaklimatyzuje się w Energa Basket Lidze. Natomiast drugi z nich, wracając do Starogardu Gdańskiego już w innych barwach, chciał jak najlepiej zaprezentować się kibicom zgromadzonym w hali OSiR. 22 minuty spędzone na parkiecie, 17 punktów (7/8 z gry), do tego 9 zbiórek i 27 eval – Panie Adamie, chapeau bas!

Polpharma Starogard Gdański 80:97 Enea Astoria Bydgoszcz (11:26 | 20:20 | 21:21 | 28:30)

Polpharma Starogard Gdański – Stokes 19, Gołębiowski 11, Paliukenas 9, Kołodziej 8, Wiliams 7, Załucki 7, Prahl 7, Wilkins 6, Dzierżak 6, Motylewski 0.

Enea Astoria Bydgoszcz – Kemp 17, Clyburn 16, Zębski 16, Michał Nowakowski 13, Aleksandrowicz 12, Walton 11, Frąckiewicz 10, Krasuski 2, Marcin Nowakowski 0, Szyttenholm 0.