Bardzo dużo emoji przysporzył sobotni mecz kibicom zgromadzonym w hali "Arena" w Bydgoszczy. Dąbrowianie przyjechali do Bydgoszczy z nowym centrem w składzie - Mikem Fraserem. Wiele zwrotów akcji, popis rzutów trzypunktowych zespołu MKS Dąbrowa Górnicza - tak można podsumować mecz który ostatecznie przegrywamy 89:93. Najlepszym graczem naszego zespołu był Mateusz Zębski - 19 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst.

Już od początku spotkania, goście zaczeli odnajdywać nasze słabe punkty w obronie. Podczas nieobecności naszej pierwszej piątki na boisku, zespół MKSu wypracował sobie przewagę którą było nam bardzo trudno zniwelować. Bardzo dużo rzutów trzy punktowych znalazło drogę do naszego kosza efektem czego była przegrana pierwsza kwarta 15:23.

Do przerwy pozwoliliśmy gościom trafić 7 rzutów trzypunktowych na 15 oddanych. Pierwsza połowa meczu przypominała mecz z HydroTruckiem Radom w którym nasz zespół nie miał odpowiedzi na rzuty trzypunktowe rywali. Nasi centrzy mieli niełatwy orzech do zgryzienia. Po zakontraktowaniu przez MKS - Mike'a Frasera było nam bardzo ciężko wypracować sobie zdobycie punktów spod samego kosza. Nasz duet podkoszowy (Adam Kemp + Łukasz Frąckiewicz) oddali razem 3 rzuty z gry. Na tablicy widniał wynik 36:42 dla zespołu MKS Dąbrowa Górnicza.

Po zmianie stron, narzuciliśmy swój styl gry w którym po dwóch trafieniach za 3 Michała Aleksandrowicza zbliżyliśmy się na dwa punkty (68:70). Po przerwie na żądanie dla trenera Michała Dukowicza, dwoma trójkami odpowiedział fenomenalny Dominic Artis. Duet Robert Johnson i Dominic Artis nie pozwalał naszemu zespołowy wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Ten pierwszy rozegrał bardzo dobre zawody i o mało nie zanotował triple-double - 22 punkty, 9 asyst, 9 zbiórek.

Kolejne spotkanie po którym mamy bardzo dużo pracy do wykonania - we wszystkich płaszczyznach.

Enea Astoria Bydgoszcz 89 : 93 MKS Dąbrowa Górnicza (15:23 | 21:19 | 20:25 | 33:26).

Enea Astoria Bydgoszcz - Clyburn 20, Zębski 19, Aleksandrowicz 13, Walton 13, Nowakowski Marcin 11, Nowakowski Michał 6, Kemp 5, Frąckiewicz 2, Krasuski 0, Szyttenholm 0.

MKS Dąbrowa Górnicza - Artis 27, Johnson 22, Shine 13, Douvier 12, Kobel 7, Fraser 7, Piechowicz 3, Wasyl 2, Harris 0, Dawdo 0.