KK Świecie najwyższe prowadzenie objęło w 18 minucie (45:27) jednakże jeszcze w 32 minucie meczu po zrywie "Asty" było tylko 64:61 dla miejscowych. Niestety bez swojego lidera Doriana Szyttenholma, który musiał opuścić parkiet za 5 przewinień, Astoria nie potrafiła pokonać zespołu ze Świecia. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 86:75. Warto też wspomnieć, że mecz o 3 miejsce pomiędzy Treflem II Sopot, a SMS PZKosz Władysławowo zakończył się zwycięstwem tych drugich wynikiem 77:61 (22:21, 24:13, 18:17, 13:10).

MVP turnieju o puchar biuletynu Vistula-News został były zawodnik "Asty" Radosław Plebanek.

KK Świecie - Astoria Bydgoszcz 86:75 (23:21, 22:8, 19:26, 22:20)

KK: Kubacki 21 (1), Grod 17 (1), Poliwka 11, Plebanek 10, Herman 6 oraz Kowalski 13 (4), Pepliński 3 (1), Burdacki 3 (1), Firyn 2, Gałecki 0.

ASTORIA: Bierwagen 26 (1), Szyttenholm 20, Szopiński 11 (1), Laydych 4, Lewandowski 2 oraz Rąpalski 7, Gierszewski 3 (1), Andryańczyk 2, Czyżnielewski 0, Raczyński 0, Józefczyk 0, Szafranek 0.