Oba zespoły nie mają przed sobą tajemnic. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy „Asta” zagrała z poznaniakami aż 9 razy. O jedno zwycięstwo więcej mają na swoim koncie bydgoszczanie, ale to obecnie nie ma większego znaczenia, choć jeśli podsumować pojedynki obu drużyn w I lidze to bilans 3:1 dla Franz Astorii napawa pewnym optymizmem. Mimo to w tej fazie rozgrywek nie liczy się to co już było, tylko to co będzie. W Bydgoszczy nikt nie dopuszcza myśli, że czarno – czerwoni nie wygrają w najbliższy weekend choćby jednego meczu, a właśnie patrząc przez pryzmat wyników obecnego sezonu wielu sądzi, że porażka naszego zespołu w drugim meczu była wypadkiem przy pracy i rywalizacja bydgosko – poznańska zakończy się już w niedzielę.

W sobotnim meczu Franz Astoria będzie miał ułatwione zadanie. I to bardzo. W drużynie AZS-u nie zagra Paweł Hybiak, który w zeszłą niedzielę otrzymał trzecie w tym sezonie przewinienie techniczne, a to oznacza, że rozgrywający akademików musi w najbliższym meczu pauzować. Brak tak kluczowego gracza w zespole rywali stawia Franz Astorię w roli zdecydowanego faworyta tego meczu. Ewentualne zwycięstwo w meczu nr 3 pozwoli nam w większym spokoju przygotowywać się do kolejnego starcia. Drużyna Jarosława Zawadki mając w pamięci zeszłoroczny finał play-off będzie chciała za wszelką cenę uniknąć piątego meczu i rywalizację o pozostanie w I lidze zakończyć już w Poznaniu.

O ile w sobotę będziemy faworytem, o tyle w niedzielę kiedy to do składu drużyny z Poznania wróci Hybiak wynik jest trudny do odgadnięcia. Na szczęście „Asta” będzie miała jeszcze jedną przewagę nad miejscowymi. Tak w sobotę jak i w niedzielę do Poznania wybiera się spora grupa fanów naszego zespołu. Liczymy, że to właśnie nasi kibice będą tym szóstym zawodnikiem i dzięki wsparciu z trybun Franz Astoria obroni dla Bydgoszczy I ligę zakończy całą rywalizację już w niedzielę.

Początek sobotniego meczu o 20.30, dzień później obie drużyny wyjdą na parkiet o 20.00. Cały czas na forum kibiców Astorii trwają zapisy na wspólny wyjazd na oba mecze. Wszystkie szczegóły znajdziecie >>>>tutaj<<<<.