MKS chce w Bydgoszczy przełamać niemoc w meczach wyjazdowych. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Wieczorka ostatni sukces na obcym parkiecie odniosła w grudniu zeszłego roku. W rundzie rewanżowej Dąbrowa Górnicza nie potrafiła pokonać kolejno AZS-u Kutno, SIDEn-u Toruń oraz MOSiR-u Krosno. Na dodatek w ostatniej kolejce nasz niedzielny rywal nie sprostał we własnej hali Spójni Stargard Szczeciński. Mimo niezbyt udanego początku roku, MKS zajmuje obecnie wysokie,  4. miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym meczu „Asta” dosyć wyraźnie uległa w Dąbrowie Górniczej MKS-owi 87:71. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził tercet Grzegorzewski – Dzięba – Grochowski. W rewanżu zabraknie obrońcy MKS-u, który obok Michała Wołoszyna jest najlepszym strzelcem rywali. Jeśli dodamy do tego tegoroczne problemy Dąbrowy Górniczej na obcych parkietach to otwiera się szansa przed naszą drużyną na zwycięstwo.

Mimo osłabienia rywala, to jednak on, jako zespół zdecydowanie wyżej notowany dalej pozostaje faworytem jutrzejszego meczu. Franz Astoria pokazała jednak już nie raz, że potrafi ogrywać silniejszych rywali, szczególnie na własnym parkiecie. Wszystkich serdecznie zapraszamy do hali przy ul. Waryńskiego 1 na godzinę 17.00.