Nasz niedzielny rywal to bezpośredni sąsiad w tabeli, który ma o jedno zwycięstwo więcej. Poloniści udanie rozpoczęli sezon wygrywając w Bydgoszczy 60:68, choć do III kwarty to Franz Astoria prowadziła i kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. W ostatnich 10 minutach obraz gry zmienił się jednak diametralnie. Kwartę „trójką” otworzył Tomasz Zabłocki, chwilę później w ostatniej sekundzie akcji Tomasz Przewrocki także trafił z dystansu. Na 5 minut przed końcem spotkania Polonia wyszła na prowadzenie, którego głównie dzięki skuteczności Zabłockiego nie oddała już do końca spotkania.

W kolejnych meczach drużyna z Przemyśla przegrała z Kielcami, Wrocławiem i Kutnem, przełamanie nastąpiło dopiero w meczu z Ostrowem Wielkopolskim. Do końca I rundy Polonia grała jednak w kratkę, i ostatecznie z bilansem 7-8 wylądowała na 9. miejscu. W trakcie sezonu doszło do kilku zmian. Najpierw pod koniec października pożegnano w Przemyślu trenera Milana, którego zastąpił Mariusz Zamirski. Nie ma już w zespole Harana Shifmana, który miał odmienić grę Niedźwiadków, ale mając spore problemy aklimatyzacyjne nie dotrwał nawet do końca rundy. Wobec problemów z rozegraniem postanowiono ściągnąć do Przemyśla 33-letniego Rafała Partykę, który obecny sezon zaczynał w Krośnie.

W porównaniu do pierwszego meczu obu drużyn, także w naszej ekipie nastąpiły zmiany. Nie ma już w składzie Piotra Czaplickiego a jest Wojciech Fraś. Wzmocnienie strefy podkoszowej będzie bardzo ważne w kontekście walki pod tablicami z Dariuszem Wyką, który należy do jednych z najlepiej zbierających piłki w lidze. Najlepiej punktującym graczem Polonii jest Grzegorz Kukiełka, ale to my mamy w swoich szeregach aktualnie najlepszego strzelca I ligi, Mateusza Bierwagena. Mimo upływających lat wciąż niebezpieczny na obwodzie jest Tomasz Zabłocki, jednak podobna skutecznością rzutów z dystansu dysponuje Sebastian Laydych.

Niedzielne spotkanie na pewno dostarczy kibicom obu drużyn sporo emocji. Wynik końcowy jest kwestią otwartą, mamy jednak nadzieję, że „Asta” zrewanżuje się rywalom za inauguracyjną porażkę z I rundy i przywiezie do Bydgoszczy kolejne zwycięstwo. Początek meczu w Przemyślu o godzinie 17.00.