Spójnia gra w I lidze nie od dziś. Mimo braku większych sukcesów, zespół ze Stargardu Szczecińskiego uchodzi za jedną z solidniejszych ekip zaplecza ekstraklasy. Po 14 kolejkach z bilansem 6-8 zajmują oni 8 miejsce w tabeli, choć taką samą liczbę punktów ma także 12 w tabeli AZS Radex Szczecin. Spójnia to jedyny zespół, który pokonał aktualnego lidera I ligi, zespół Śląska Wrocław i to na jego parkiecie. Później bywało już różnie, lepsze mecze przeplatano z gorszymi. W ostatnich dwóch meczach, stargardzianie rozegrali swoje mecze na Podkarpaciu, gdzie odnieśli dosyć wyraźne dwie porażki z Przemyślem i Krosnem.

Skład Spójni na początku sezonu nie wiele różnił się od tego z poprzednich rozgrywek, ale wraz z postępującymi meczami w klubie pojawiali się nowi gracze. Najnowszym nabytkiem zespołu jest rozgrywający Piotr Trepka, który obecny sezon rozpoczął w AZS-ie Kutno. Właśnie mecz z Franz Astorią ma być debiutem dla byłego gracza ŁKS-u Łódź.

Do zespołu „Asty” wraca po pauzie Mateusz Bierwagen, którego brak był bardzo widoczny w sobotnim meczu z MOSiR-em. Pozostali gracze powinni być do dyspozycji Jarosława Zawadki. Mamy nadzieję, że nasi koszykarze w przeciwieństwie do sparingów przedsezonowych wygrają w Stargardzie Szczecińskim, czym na pewno sprawią miły prezent dla swoich fanów na zbliżające się Święta. Początek meczu w hali OSiR-u w środę o godzinie 18.00.