Już od 13 będzie można oddać krew w specjalnie przygotowanym do tego krwiobusie, który będzie stał przed halą przy ul. Waryńskiego 1 do godziny 16. Wszystkie informacje, jak przygotować się do oddania krwi znajdziecie >>>TUTUAJ<<< Każdy, kto odda krew otrzyma bilet na spotkanie oraz przekąskę i deser przygotowany przez kucharzy z restauracji Kuchnia z Bydgoszczy. Dodatkowo wśród osób, które oddadzą krew zostaną wylosowane 3 Karnety do siłowni Pure Fitnes, 5 Karnetów VIP na spotkania Franz Astoria Bydgoszcz oraz bon o wartości 100 zł do wykorzystania w restauracji Kuchnia.

Przed samym spotkaniem podobnie jak w poprzednich latach odbędzie się zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka w Trzemiętowie i dzieci z bydgoskich Domów Dziecka. Kibiców przybywających na mecz prosimy o zabranie ze sobą słodyczy, przyborów szkolnych, gier planszowych oraz zabawek. W związku z akcją pomocy dla najbardziej potrzebujących wstęp dla wszystkich fanów na mecz z MOSiR-me Krosno będzie kosztował 5 zł.

Nasz sobotni rywal po 13. kolejce z bilansem 8-5 zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. Po dobrym początku, kiedy to zespół z Podkarpacia wygrał 5 z 7 spotkań w kolejnych meczach podopieczni Dusana Radovicia zaczęli grać w kratkę. W ostatniej kolejce MOSiR wygrał na własnym parkiecie ze Spójnią Stargard Szczeciński 85:64. Zdecydowanie lepiej wiedzie się drużynie z Krosna w Pucharze Polski, w którym to po środowym zwycięstwie 55:101 nad Novum Lublin awansowali do Final Four.

Obecna pozycja MOSiR-u w tabeli nie jest zaskoczeniem, bowiem przed sezonem drużyna została znacząco wzmocniona. Z Sokoła Łańcut pozyskano Damiana Szurleja oraz Wojciecha Pisarczyka, choć w drugą stronę powędrowali Kamil Gawrzydek, Michał Baran oraz Damian Pieloch. W miejsce Kamila Kameckiego pozyskano znanego w Bydgoszczy Łukasza Paula, ale największe nadzieje pokładano w ściągniętym z AZS-u Koszalin Kamilu Łączyńskim, który okazał się jednym z najlepszych rozgrywających w naszej lidze.

W drużynie jest jeszcze doświadczony Marcin Salomonik, ale za to nie ma już najskuteczniejszego w pierwszych 10 meczach Piotra Pluty, który zamienił Krosno na Wilki Morskie Szczecin. W trakcie sezonu pozyskano z kolei Andrzeja Misiewicza, który razem z wspomnianymi wcześniej Salomonikiem, Pisarczykiem i Łączyńskim zdobywa w każdym meczu ponad 10 punktów.

Franz Astoria do sobotniego meczu na pewno przystąpi bez Mateusza Bierwagen (pauzuje za 3 przewinienia techniczne). Do gry powinien być gotowy Filip Małgorzaciak, pod znakiem zapytania stoi występ Adriana Andreańczyka, a kolejny mecz raczej będzie pauzować kontuzjowany Piotr Robak. My jednak wierzymy, że uda się pokonać rywali. Gra, jaką prezentuje w ostatnich meczach nasz zespół gwarantuje walkę i emocję do samego końca.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich kibiców Franz Astorii w sobotnie popołudnie do hali przy ul. Waryńskiego 1. Sam mecz rozpocznie się o 17.00 ale pamiętajcie, że od 13.00 do Waszej dyspozycji będzie specjalny krwiobus, w którym będziecie mogli oddać krew. Nie zapomnijcie także o dzieciach z Domów Dziecka, które czekają na Wasze upominki. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!