Dla obu beniaminków I ligi debiut nie wypadł okazale. Franz Astoria mino, iż prowadziła prawie przez całe spotkanie musiała ostatecznie uznać wyższość Budimpex Polonii Przemyśl, z którą przegrała we własnej hali 60:68. Od porażki zaczęli także koszykarze z Dolnego Śląska, którzy przegrali na własnym parkiecie ze Spójnią Stargard Szczeciński 75:80.

Drużyna Śląska to najbardziej utytułowany klub w naszym kraju. 17 tytułów Mistrza Polski budzi szacunek, choć obecnie to nie jest już taka potęga jak przed laty. W 2008 roku z powodów braku funduszy na dalsze funkcjonowanie klubu wrocławianie zostali wycofani z rozgrywek ekstraklasy. Od tego czasu Śląsk grał w II lidze i dopiero w zeszłym sezonie rozpoczęła się budowa drużyny najpierw na miarę I ligi, a następnie ekstraklasy. Wzmocnienia, jakie dokonali wojskowi stawiają naszego środowego rywala w gronie faworytów do awansu. Marcin Flieger, Tomasz Ochońko, Krzysztof Sulima, Paweł Kikowski oraz Przemysław Hajnisz to gracze, którzy mają za sobą grę w ekstraklasie, a jest jeszcze najbardziej doświadczony w zespole Radosław Hyży. Do tego duet trenerski Tomasz Jankowski – Jerzy Chudeusz i mamy teoretycznie jeden z najsilniejszych zespołów w naszej lidze.

W Bydgoszczy Śląsk nie zagra jednak w najmocniejszym składzie. Największym osłabieniem wrocławian będzie brak Marcina Fliegera oraz Przemysława Hajnisza. W środę nie zagra także środkowy Paweł Bochenkiewicz, co wobec braku klasowego centra w naszej drużynie wyrównuje szanse w walkach na deskach. Mimo tego to wrocławianie wciąż mają więcej atutów, które mogą dać im zwycięstwo, choć Franz Astoria nie stoi na z góry przegranej pozycji. Jeśli dobrze zagramy w obronie, a do tego będziemy mieli lepszą skuteczność z dystansu oraz z linii rzutów wolnych niż w ostatnim pojedynku z drużyna z Przemyśla, to wcale nie jest powiedziane, że zwycięstwo nie zostanie w Bydgoszczy.

Bez wątpienia w środowy wieczór zapowiada się ciekawe spotkanie, na którym nie powinno zabraknąć fanów „Asty”. Przed meczem w dalszym ciągu będzie można zakupić karnety na cały sezon, zapraszamy także do klubowego sklepiku gdzie także można nabyć kilka nowych gadżetów oraz zapisać się na kupno strojów meczowych. Początek spotkania w hali przy ul. Waryńskiego 1 o godzinie 19.00. Zapraszamy !!!