Bydgoszczanie trenowali na własnych obiektach, rozegrali także 10 spotkań sparingowych ( bilans 4 zwycięstwa, 6 porażek). O tym, w jakiej formie jest drużyna prowadzona przez Jarosława Zawadkę dowiemy się już w sobotę. W naszej drużynie okazję do debiutu będą mieli dobrze znani w grodzie nad Brdą Piotr Robak i Piotr Czaplicki. Oprócz wymienionej dwójki nowymi twarzami w zespole Franz Astorii są Filip Małgorzaciak (poprzednio Trefl II Sopot) oraz Karol Obarek (poprzednio AZS UWM Olsztyn).  Debiut w roli kapitana naszej drużyny zaliczy rozgrywający, Paweł Lewandowski.

Drużyna Budimpexu Polonii zakończyła poprzedni sezon w I lidze na 11. miejscu. 14 zwycięstw i tyle samo porażek nie pozwoliły drużynie z Przemyśla awansować do play-off, choć do samego końca toczyła ona wyrównany bój z ekipami z Kutna, Torunia i Szczecina. Ostatecznie poloniści musieli walczyć o utrzymanie z drużyną POLOmarketu Sportino. Po dwóch zwycięstwach we własnej hali w trzecim spotkaniu lepsza okazała się drużyna z Inowrocławia, ale już mecz nr 4 był ostatnim Budimpexu Polonii w zeszłym sezonie. Wygrana rywalizacja 3:1 pozwoliła w spokoju myśleć drużynie z Przemyśla o kolejnym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

W przerwie między rozgrywkami doszło do istotnych zmian w kadrze zespołu. Z drużyną pożegnali się Marek Miszczuk, Hubert Mazur (najlepszy strzelec drużyny w zeszłym sezonie), Grzegorz Sołtysiak oraz Bartosz Zając. W ich miejsce do Przemyśla trafili dobrze znani w Bydgoszczy Grzegorz Kukiełka i Tomasz Zabłocki (obaj POLOmarket Sportino Inowrocław) oraz Grzegorz Wyka, który poprzedni sezon spędził w ekstraklasie w zespole Siarki Jezioro Tarnobrzeg. Wymieniona wyżej trójka wraz Arturem Mikołajko oraz Michałem Musijowskim mają stanowić o sile zespołu. Na ławce rezerwowych pozostają jeszcze m.in. Tomasz Przewrocki czy Bartosz Bal. Drużyna Budimpexu Polonii będzie walczyć o awans do play-off, ale realnym celem dla naszego najbliższego rywala jest utrzymanie w I lidze.

Sobotnie spotkanie nie ma zdecydowanego faworyta. Goście dysponują nieco silniejszym składem, ale za Franz Astorią stoi atut własnego parkietu oraz bydgoscy kibice. Dodatkowo mimo kilku wzmocnień w naszym zespole, jego szkielet pozostał praktycznie niezmieniony. Ta drużyna gra w podobnym składzie od kilku lat, Budimpex Polonia natomiast dokonała dosyć sporych zmian w pierwszym składzie. Inauguracja I ligi będzie także jednocześnie pożegnaniem z ligowym parkietem Przemka Gierszewskiego. Drużyna na pewno będzie chciała wygrać to spotkania, także dla wieloletniego kolegi z parkietu. Jedno jest pewne. Emocji na pewno nie zabraknie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Astorii w sobotę do hali przy ul. Waryńskiego 1 na godzinę 19.00. Pożegnajmy godnie „Kojota”, pomóżmy naszym zawodnikom wygrać to spotkanie!

W kasach będą dostępne karnety. Każdy kibic, który kupi wejściówkę na cały sezon staje się jednocześnie sponsorem naszego klubu. Dlatego wszystkich zachęcamy do kupna karnetów. Wszelkie szczegóły można znaleźć  >>>tutaj<<<.