W dotychczasowych dwóch pojedynkach między Franz Astorią a Księżakiem górą zawsze był zespół przyjezdnych. Bydgoszczanie pozytywnie przeszli test potencjału drużyny wygrywając w Łowiczu w III kolejce 88:97. Księżak nie pozostał jednak dłużny naszej drużynie i zrewanżował się za porażkę z I rundy wygrywając w styczniu w Bydgoszczy 70:74. Trzeba jednak zaznaczyć, iż w spotkaniu tym graliśmy bez Doriana Szyttenholma.

Łowiczanie sezon zasadniczy zakończyli na 3. miejscu, choć walka o miejsce w pierwszej trójce była bardzo zacięta. Dopiero w ostatnich kolejkach dzięki serii pięciu zwycięskich spotkań zespół Cezarego Włuczyńskiego wyprzedził w tabeli poznańską Politechnikę. W I rundzie play-off łowiczanie trafili na akademików z Olsztyna. W pierwszym meczu pokonali pewnie niżej notowanego rywala 108:84, ale już podczas drugiego spotkania rozgrywanego w Olsztynie, to Inter Parts AZS UWM okazał się dużo lepsze wygrywając 109:86. O awansie do półfinału decydował więc ostatni mecz, który w minioną środę rozegrano w Łowiczu. Ostatecznie po dobrym i ciekawym spotkaniu Księżak wygrał 93:82 i awansował do dalszej rywalizacji.

Drużyna z Łowicza to mieszanka młodości i doświadczenia. Adam Rajkowski, Tomasz Nogalski (obaj 33 lata) czy wreszcie prawdziwy weteran, 43 –letni Robert Kucharek, to gracze z dużym ligowym doświadczeniem. Wśród graczy młodszych należy wyróżnić Damiana Janiaka, Kacpra Kromera czy Bartosza Włuczyńskiego. To właśnie ta trójka graczy należy obecnie do najlepszych zawodników drużyny Księżaka i na nich głównie powinna skupić się uwaga naszej drużyny.

O ile w drugim półfinałowym spotkaniu (Open Florentyna Pleszew – AZS Politechnika Poznań) nietrudno wskazać faworyta, o tyle w pojedynku „Asty” z Księżakiem ciężko przewidzieć, kto zagra w finale. Oba zespoły miały dosyć udaną rundę zasadniczą, oba potrzebowały jednak trzech spotkań aby przejść do kolejnej rundy play-off. Mamy nadzieję, że Franz Astoria wyjdzie zwycięsko z tej batalii, a swoją wyższość potwierdzi już w najbliższą sobotę o godzinie 19.30 w hali przy ul. Waryńskiego 1, gdzie będziemy światkami pierwszego półfinałowego zwycięstwa.  Zapraszamy!!!