Obie drużyny spotkały się pierwszy raz w grudniu. W meczu 13. kolejki Inter Parts AZS UWM Olsztyn pokonał po dobrej grze osłabioną brakiem Doriana Szyttenholma Franz Astorię 104:80. Tym razem zagramy w pełnym składzie i postaramy się zrewanżować za porażkę z I rundy. Olsztynianie przyjadą do Bydgoszczy powalczyć o zwycięstwo, bowiem w przypadku porażki oraz niekorzystnych dla nich wyników pozostałych spotkań, mogą już w I rundzie play-off trafić na nasz zespół.

Liderem drużyny prowadzonej przez Rafała Kacprzaka jest Marcin Kowalewski. Silny skrzydłowy z Olsztyna zdobywa średnio dla swojego zespołu 21 punktów i jest najlepszym strzelcem zarówno swojej drużyny jak i całej naszej grupy II ligi. Pozostali gracze AZS-u to raczej solidni ligowi średniacy, którzy tworzą jednak silny kolektyw gotowy stawić czoła każdemu. W poprzedniej kolejce olsztynianie pauzowali, a ostatni ligowy mecz rozegrali w 18 marca w Poznaniu, gdzie dosyć wyraźnie ulegli AZS Politechnice 84:72.

Sobotnie spotkanie po części będzie decydować o kształcie tabeli po rundzie zasadniczej, jednak na rywala w I rundzie play-off przyjdzie Franz Astorii prawdopodobnie poczekać do niedzieli, kiedy to zakończy się spotkanie Korsarza z poznańską Politechniką. Niemniej jeśli w sobotnim meczu Żuraw Gniewino wygra w Łowiczu z Księżakiem (początek o 18.30), a Olsztyn okaże się lepszy od „Asty” to właśnie akademicy z Mazur będą naszym pierwszym przeciwnikiem w decydujących meczach tego sezonu. Niezależnie od matematycznych wyliczeń dla naszego zespołu będzie liczyć się tylko zwycięstwo, goście także zapowiadają walkę o wygraną więc emocji na pewno nie zabraknie.

Wszystkich serdecznie zapraszamy w sobotę na godzinę 19.00 do hali przy ul. Waryńskiego 1.