Żuraw z bilansem spotkań 11-10 zajmuje obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Gniewina to solidny ligowy średniak, jednak w żadnym wypadku nie można ich zlekceważyć. Nasz najbliższy przeciwnik ma już praktycznie zapewniony start w play – off i teraz zespół z północy Polski walczy o jak najkorzystniejszą pozycję po zakończeniu rundy zasadniczej. Na chwilę obecną jest spora szansa, że to właśnie Franz Astoria będzie przeciwnikiem Żurawia w I rundzie walki o awans do I ligi.

W poprzedniej kolejce drużyna prowadzona przez Jacka Bagneckiego uległa na własnym parkiecie akademikom z Olsztyna 76:89. Ta porażka oznacza, iż zespół z Gniewina nie przeskoczy olsztynian w ligowej tabeli i sezon zasadniczy zakończy maksymalnie na 6. miejscu. W składzie Żurawia brak głośnych nazwisk, jednak o sile zespołu stanowi duet Pawłowski – Kobus, którzy są najlepszymi strzelcami spędzając przy tym najwięcej czasu na parkiecie.

„Asta” cały czas toczy korespondencyjny pojedynek z zespołami z Łowicza i Poznania o fotel wicelidera, który będzie niewątpliwym handicapem przed zbliżającymi się play-offami. Aby nie oglądać się na rywali wystarczy wygrać pozostałe mecze w rundzie zasadniczej, w tym niedzielne spotkanie z Żurawiem. Patrząc przez pryzmat grudniowej porażki w Gniewinie, można sądzić iż zawodnicy Jarosława Zawadki będą chcieli coś udowodnić gościom i odniosą w niedzielę pewne zwycięstwo. Wszystkich serdecznie zapraszamy do hali przy ul. Waryńskiego 1 na godzinę 18.00.