Drużyna Trefla II opiera się głównie na graczach młodych z roczników 1991-1993, choć zdarza się, iż zespół wzmacniają gracze z grającego w ekstraklasie pierwszego zespołu. Dotychczasowy bilans zespołu z Sopotu to 8 zwycięstw i 12 porażek, co po 20 kolejkach daje im 9. miejsce. O awans do najlepszej ósemki sezonu zasadniczego drużyna prowadzona przez Marcina Lichtańskiego walczy z Wilkami Morski Szczecin i KK Świecie.

Statystycznie najlepszym graczem sopocian jest Wojciech Fraś, który zdobywa średnio ponad 15 punktów i do tego notuje blisko 10 zbiórek. Z racji szerokiej kadry trener Lichtański sporo rotuje składem, co także wpływa na ogólną kondycję całego zespołu. Drużyna z Sopotu to zespół nieobliczalny, ale nie bez znaczenia jest fakt, iż na wyniki drużyny mają wpływ posiłki z pierwszego zespołu. W poprzedniej kolejce sopocianie wygrali na własnym parkiecie z AZSem UWM Olsztyn  81:69. Do zwycięstwa rezerwy Trefla poprowadził tercet Fraś – Szymkiewicz – Małgorzaciak, który łącznie zdobył 51 punktów.

Przed koszykarzami Franz Astorii trudne zadanie. Drużyna z Sopotu zazwyczaj dobrze prezentuje się na własnym parkiecie, na 9 rozegranych spotkań wygrała 6. Z drugiej strony bydgoszczanie zagrają w pełnym składzie, który jak pamiętamy z początku sezonu łatwo rozprawiał się z kolejnymi przeciwnikami. Bydgoszczanie są w pewnym sensie faworytem tego meczu, ale stawka o jaką walczą obie drużyny sprawia, że wynik końcowy jest sprawą otwartą. Mimo wszystko liczymy, że „Asta” przywiezie jutro z Trójmiasta komplet potrzebnych nam punktów. Początek spotkania o 18.30.