Październikowy mecz w Łowiczu był pierwszym granym przez „Astę” na wyjeździe. Po ciekawym meczu wygraliśmy wówczas 88:97, choć losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. Bydgoszczan do zwycięstwa poprowadziło trio Szyttenholm, Bierwagen, Laydych (łącznie zdobyli 62 pkt.), których dzielnie wspierali pozostali gracze naszego zespołu. Wśród gości brylował Adam Rajkowski  (25 pkt., 13 zb.) oraz momentami Damian Janiak i Bartosz Włuczyński. Szerzej o tym meczu można przeczytać >>>tutaj<<<.

W poprzedniej kolejce „Asta” wygrała w Gdańsku z Korsarzem 78:79, a Księżak nie bez problemów pokonał na własnym parkiecie Inter Parts AZS UWM Olsztyn 78:74. Goście przyjadą do Bydgoszczy z nowym centrem, którym został mierzący 208 cm Krzysztof Rydlewski. Zawodnik ten występował dotychczas w AZSie Polfarmex Kutno, gdzie jednak nie miał zbyt wielu okazji do gry i stąd przeprowadzka do Łowicza.

Sobotnie spotkanie będzie decydować o fotelu wicelidera II ligi. Księżak obecnie zajmuje 2. miejsce mając tyle samo punktów, co Franz Astoria, jednak łowiczanie rozegrali jedną kolejkę więcej. Najbliższy mecz będzie też debiutem w naszej hali Wojciecha Pagacza, który z dobrej strony pokazał się już w Gdańsku. Liczymy, że Wojtek udanie wypełni lukę po kontuzjowanym Dorianie Szyttenholmie i wraz z kolegami pewnie pokona Księżaka. Zawodnicy tradycyjnie liczą na wsparcie swoich kibiców, dlatego zapraszamy wszystkich w sobotę do hali przy ul. Waryńskiego 1, początek o godzinie 17.00.