Oba zespoły spotkały się w Bydgoszczy w październiku. Wówczas po ciekawym i emocjonującym meczu Astoria pokonała gości 69:68. Czarno – czerwonych do zwycięstwa poprowadził Dorian Szyttneholm (20 pkt., 11zb.), ale zwycięstwo bydgoszczanom zapewnił Sebastian Laydych, który na 3 sekundy przed końcowym gwizdkiem celnie trafił z dystansu. Wśród gdańszczan najlepiej zaprezentowali się Bartosz Sarzało i Marcin Chudy ( obaj zdobyli po 14 pkt.), choć na słowa uznania zasłużyła cała drużyna gości. Szerzej o tym spotkaniu można przeczytać >>>tutaj<<<.

Korsarz rozpoczął rozgrywki od ważnego zwycięstwa w Olsztynie 89:97. Akademicy prowadzili w tym spotkaniu przez ponad 30 minut (po III kwarcie było 67:62), ale w końcówce Korsarz zdołał wyrównać wynik meczu i doprowadził do dogrywki, którą głównie za sprawą Jakuba Załuckiego ( trafił dwie „trójki”) rozstrzygnął na własną korzyść. Najwięcej punktów dla gości zdobył Piotr Renkiel (27 pkt.), który tego dnia imponował znakomitą skutecznością (9/10 rzutów z gry). Udany debiut w drużynie Andrzeja Kwaśniewskiego zaliczył świeżo pozyskany Piotr Konsek. Były środkowy (207 cm) Startu Gdynia zdobył dla swojego zespołu 13 punktów, 6 zbiórek oraz zanotował 2 bloki. Po tym zwycięstwie gdańszczanie z bilansem 6-5 zajmują obecnie 9. miejsce w ligowej tabeli.

Astoria w przerwie świąteczno – noworocznej rozegrała trzy spotkania sparingowe. Najpierw bydgoszczanie pokonali dwukrotnie SKETa Chełmno (90:72 w Bydgoszczy, 77:90 w Chełmnie), a wczoraj drużyna Jarosława Zawadki przegrała w Toruniu z PC SIDEnem 86:78. Wszystkie mecze miały charakter szkoleniowy, a wyniki były sprawą drugorzędną. W ostatnim spotkaniu zadebiutował pozyskany właśnie z Torunia Wojciech Pagacz, dla którego będzie to druga przygoda z bydgoskim klubem (występował w Astorii w latach 2006-2008).

Bydgoszczanie zagrają w Gdańsku bez Doriana Szyttenholma, który leczy kontuzje kolana, ale pozostali gracze powinni być do dyspozycji trenera Jarosława Zawadki. Gospodarze upatrują w naszym zespole faworyta tego spotkania, ale na pewno Korsarz będzie starał się zrewanżować Astorii za minimalną porażkę z I rundy. Początek spotkania w Gdańsku o godzinie 17.00.