O przeciwnikach

Wiele zmieniło się w zespole MKS Dąbrowy Górniczej od czasu naszego ostatniego spotkania. Na stanowisku pierwszego trenera zmieniono Michała Dukowicza na Alessandro Magro. Włoski szkoleniowiec z przeszłością w Lokomotivie Kubań dotychczas rozegrał jedno spotkanie w Energa Basket Lidze i uległ zespołowi Legii Warszawa 83:90. Po tym jednym spotkaniu, wcale nie można powiedzieć jaki styl koszykówki preferuje. To nie koniec roszad w składzie naszego najbliższego przeciwnika. Z klubu odeszli Dominic Artis (Olimpija Ljubljana), Robert Johnson (Parma Perm), Jakub Kobel (King Szczecin), Iwan Wasyl (AGH Kraków), Patryk Wieczorek (Pogoń Prudnik), Tavarius Shine oraz Evariste Shongaya. Kompletnie przemeblowany skład ma pomóc drużynie odbić się od ostatniego miejsca w tabeli i utrzymać się w Energa Basket Lidze.

Do klubu dołączyła trójka - Justin WattsPiotr ŚmigielskiTra Holder. Od niedawna, do zespołu dołączył również Lee Moore (poprzednio liga Argentyńska). Występ tego ostatniego stoi pod znakiem zapytania. Jeśli MKS Dąbrowa zdąży zgłosić zawodnika i dopełnić wszystkich formalności to uda mu się zagrać przeciwko nam.

Kolejny rewanż na naszej liście


Nasza lista z zespołami, którym musimy się zrewanżować z poprzedniej rundy jest dosyć pokaźna. Jak dotąd, w rundzie rewanżowej możemy pochwalić się bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki. Teraz, jadąc do Dąbrowy Górniczej możemy przybliżyć się do najlepszej ósemki Energa Basket Ligi. W dużej mierze o zwycięstwie na śląsku będzie bardzo ciężko. Alessandro Magro prowadził zaledwie jeden mecz, a nasz sztab szkoleniowy nie ma dużo materiału do przeprowadzenia scoutingu. Od początku rundy rewanżowej pokazujemy, że ciężka praca popłaca. Jak w większości wywiadów powtarzają nasi zawodnicy, chcemy być najciężej pracującym zespołem i to właśnie pokazujemy. Dobra dyspozycja we wszystkich pięciu spotkaniach pozwala nam legitymować się bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki. Liczymy na podtrzymanie tak dobrego bilansu i wykonania kolejnego kroku aby dołączyć do drużyn, które walczą o play-off.

Ciekawostki

Ostatnie zwycięstwo, MKS Dąbrowa zaliczył dopiero... z nami! Czyli od 9 listopada 2019 roku Dąbrowianie nie zaznali smaku zwycięstwa.

Nasz najbliższy przeciwnik jest najsłabiej zbierającą drużyną w całej lidze - średnio 34 zbiórki na mecz.

Nie jest to jedyna statystyka, w której Dąbrowianie zajmują ostatnie miejsce. Są oni ostatni pod względem średniej ilości asyst na mecz - 15,7, oraz ostatnimi pod względem średniego EVAL - 81,6.

Początek spotkania 08.03.2020, o godzinie 19:30. Transmisja spotkania będzie dostępna za pośrednictwem portalu http://emocje.tv.