Drużyna trenera Jacka Bagneckiego to jedna z najbardziej doświadczonych ekip w naszej lidze (średnia wieku 27 lat), choć indywidualnie zawodnicy z Gniewina nie odnosili spektakularnych sukcesów w swojej karierze. Liderami zespołu są Bartosz Kobus, który w dotychczasowych spotkaniach przebywał średnio 31 minut na parkiecie, podczas których zdobywał 16,7 pkt. oraz Paweł Pawłowski, który podczas 29 minut gry rzucał przeciwnikom 14,8 pkt.

W poprzedniej kolejce Żuraw wygrywając w Olsztynie z AZSem 84:93 przerwał passę trzech porażek z rzędu. Do zwycięstwa zespół z Gniewina poprowadził wspomniany wcześniej Kobus, który zdobył 31 punktów i zebrał 12 piłek. Jego eval 41 to wyrównanie tegorocznego rekordu naszej grupy ustanowionego także w Olsztynie przez Rafała Szweda, gracza Żyrardowianki Żyrardów.

Nasz sobotni przeciwnik w czterech meczach na własnym parkiecie, dwukrotnie pokonywał swoich rywali. Jednak zespoły ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego nie należą do potentatów tej ligi, więc Astoria powinna pewnie rozstrzygnąć to spotkanie na własną korzyść. Bydgoszczanie zagrają bez Doriana Szyttenholma, ale ostatni mecz z Żyrardowianką pokazał, że drużyna ma spory potencjał i zespół środka tabeli nie powinien sprawić wiceliderowi większych problemów. Początek spotkania w Gniewinie o godz. 17.00.