O przeciwniku

 

Można powiedzieć, że nasz trener wraca na "stare śmieci". W ubiegłym sezonie był szkoleniowcem Polpharmy Starogard Gdański z którą zaliczył bardzo dobry początek sezonu. W pierwszej rundzie jego ówczesna drużyna miała bilans 9-6 i wszystko szło na dobrej drodze aby zespół Polpharmy zameldował się w play-offach. Obecnie, kociewskie diabły nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego obecnie zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem jednego zwycięstwa i ośmiu porażek. Na ratunek drużynie gości przyszedł Marek Łukomski oraz Rafał Frank, którzy zmienili obliczę drużyny i na pewno postawią się niejednemu przeciwnikowi. Oprócz wyżej wymienionych szkoleniowców, do drużyny dołączyli amerykanin Jonathan Wiliams oraz litewski rzucający obrońca Martynas Paliukenas

Wrócić na właściwe tory

 

Wygrana z Kingiem Szczecin 87:85, później przegrana z Asseco Arką Gdynia 72:81 - zdecydowanie musimy znaleźć swój właściwy rytm i grać w każdym spotkaniu na 101%. W ostatnim meczu, zanotowaliśmy jak dotąd najniższy procent rzutów z gry - 31,9%. W składzie meczowym pojawi się Michał Chyliński który przeszedł długi proces rehabilitacyjny i będzie do dyspozycji trenera Artura Gronka. Dotychczas, nasz rzucający obrońca zagrał w dwóch meczach notując średnio 17 punktów, 2 zbiórki i 1,5 asysty. Mamy nadzieję, że Michał wybiegnie w końcu na ligowy parkiet i pomoże nam w odniesieniu ważnego zwycięstwa.

Enea Astorię Bydgoszcz zdecydowanie stać na więcej w tym sezonie. 

Ciekawostki

 

Ani my, ani Polpharma Starogard Gdański nie zasmakowaliśmy jeszcze zwycięstwa na własnym parkiecie w tym sezonie Energa Basket Ligi. Obie drużyny mają bilans domowy 0-5.

Artur Gronek był szkoleniowcem drużyny ze Starogardu w poprzednim sezonie. W pierwszej rundzie sezonu 2018/2019 zespół prowadzony przez Artura Gronka zanotował 9 zwycięstw i 6 porażek. Natomiast w drugiej rundzie spotkań jego zespół zanotował spadek formy i ostatecznie skończył z bilansem 13-17, kończąc sezon na 9. miejscu.

Zajmujemy pierwsze miejsce jeśli chodzi o średnią ilość wykonywanych rzutów wolnych w meczu. 

Polpharma Starogard Gdański zajmuje pierwsze miejsce w średniej ilości strat na mecz - średnio 17,1.

Kluczowy pojedynek

 

Jonathan Wiliams ? Kris Clyburn. Zdecydowanie Kris Clyburn nie może zaliczyć ostatniego meczu do udanych (3/13 z gry, 2 zbiórki i 1 asysta w prawie 29 minut spędzonych na parkiecie). Motor napędowy naszego zespołu zaliczył drobny przestój, ale mamy nadzieję na odbudowanie wcześniejszej formy rzutowej w meczu z Polpharmą Starogard Gdański. Na przeciwko naszego rzucającego obrońcy stanie Jonathan Wiliams, który dołączył do zespołu gości 5 kolejek temu. Od tamtego czasu, notuje bardzo dobre statystyki - średnio 20 punktów (60% za 3), 4 zbiórki i 2 asysty w 30 minut spędzonych na parkiecie. Trener Marek Łukomski dobrze wkomponował nowy nabytek farmaceutów w rotację efektem czego jest ostatnio odniesione zwycięstwo nad Legią Warszawa

Nasz rywal:

Polpharma Starogard Gdański

Miejsce w tabeli: 16. (bilans 1-8, dom 0-5, wyjazd 1-3).

Polpharma
Starogard
Gdański
vs. Enea
Astoria
Bydgoszcz
80,3 pkt punkty
(średnio)
86,1 pkt
49,2 % % za 2 45,5 %
34,6 %  % za 3 39,1 % 
67,8 %  % za 1 69,8 % 
43,9 %  % z gry 43,4 % 
35,3 zb  Zbiórki 38,0 zb 
17,8 as  Asysty 17,7 as

 

Spotkanie odbędzie się 29.11.2019 o godzinie 20:00. Transmisja spotkania będzie dostępna na antenie Polsat Sport Extra.