O tym, że w najbliższy weekend każdy sportowy kibic w Bydgoszczy powinien zagościć do hali Artego Arena z pewnością nie trzeba pisać. Ogrom czasu czekaliśmy, aby męski basket w naszym mieście wskoczył na tak wysoki poziom. Enea Astoria z roku na rok pięła się coraz wyżej w swoich osiągnięciach, aby w bieżącym sezonie móc realnie zacząć myśleć o grze w Play-offach. Nasza ekipa była jednak na tyle silna, że mogliśmy wymagać nawet awansu do najlepszej czwórki rozgrywek. Wszystkie te cele zostały osiągnięte, ale to jeszcze nie wszystko, bo nasz sezon regularny był na tyle dobry, że także półfinały rozpoczynamy z przewagą własnego parkietu. Możemy więc realnie myśleć o awansie do ścisłego finału. Na tym etapie rozgrywek rywale byli już wielokrotnie i z pewnością chcą przełamać swoją niemoc niepowodzeń, ale Enea Astoria wcale nie ma zamiaru się zatrzymywać. Chcemy wygrać starcie z Rawlplug Sokołem i jeszcze w maju zmierzyć się z FutureNet Śląskiem lub STK Czarnymi o awans do ekstraklasy. To oczywiście zwiastuje niesamowite emocje!

Pojedynki z Biofarmem pokazały jak olbrzymią głębię składu ma „Asta”. Punkty naszych graczy rozkładały się raczej równomiernie i przez to nie schodzimy poniżej określonego poziomu, który dostarczał nam w tym sezonie masę wygranych. Inne ekipy mogą prowadzić z nami wyrównaną walkę przez 30-35 minut, ale koniec końców to czarno-czerwoni mają w sobie to „coś”, doprowadzające nas do zwycięstw. Mamy nadzieję, że tak będzie również w półfinałach, chociaż poprzeczka będzie zawieszona już zdecydowanie wyżej.

Ciężko zwiastować rozstrzygnięcie najbliższych pojedynków. Obie ekipy miały dokładnie ten sam bilans po sezonie zasadniczym i obie wygrały na wyjazdach w bezpośrednich pojedynkach. Enea Astoria zdecydowanie zwyciężyła w Łańcucie 95:73 w listopadzie ubiegłego roku, ale Sokół grał wtedy na zmęczeniu, a mógł też trochę zlekceważyć nasz zespół, który dopiero zaczął rosnąć w siłę. Jednak w rewanżu Rawlplug Sokół rozegrał świetny mecz w Bydgoszczy i wywiózł wygraną 96:87, wspinając się na wyżyny swoich umiejętności. Podopieczni Grzegorza Skiby mieli wtedy spore problemy z rozbiciem obrony gości i oddali całą masę trudnych rzutów z obwodu. W najbliższy weekend zrobimy z pewnością wszystko, aby nasze rzuty nie były już tak dobrze kontestowane.

Bezwzględnie ogromną uwagę w defensywie musimy zwracać na Filipa Małgorzaciaka. To on zdobywa najwięcej punktów w Sokole, ale w sezonie zasadniczym zatrzymaliśmy go na 8/23 w rzutach z gry, więc mamy potencjał, aby skutecznie utrudnić jego zadanie w ofensywie. Pewnie jak zwykle będziemy nieco odpuszczać na obwodzie Kamila Zywerta, bo najsilniejszą bronią rozgrywającego gości są asysty i penetracje pod kosz i trafia tylko 28.6% za 3. To dwaj najważniejsi gracze rywali i chociaż swój ogromny potencjał mają też oczywiście m.in. Klima, Sewioł, czy Kulikowski, to doskonale znamy ich mocne i słabe strony. Aby wygrać musimy jednak zagrać na maksimum własnych możliwości, a przy świetnie dysponowanym rywalu, może to czasami nie wystarczyć.

Enea Astoria swój cel na ten sezon już osiągnęła. Wszystko, co zostanie wywalczone powyżej to będzie już na przysłowiową górkę. Ciężko jednak sobie wyobrazić, aby tak świetnie zbudowany zespół czarno-czerwonych walczaków miałby jeszcze nie namieszać w tym sezonie I ligi. To właśnie zespół Grzegorza Skiby i Huberta Mazura stać na znacznie więcej. Wygranie kolejnej, trudnej serii nie będzie jednak możliwe bez obecności naszych kibiców. Wierzymy, że na pojedynki z Rawlplug Sokołem dopisze jeszcze lepsza frekwencja od tej, która miała miejsce przy serii z Biofarmem. Na tak świetnie zapowiadające się widowisko nasza hala powinna zapełnić się do ostatniego miejsca! Bądźcie razem z nami!

Początek spotkań, których sponsorem jest Arkada-Invest w sobotę i niedzielę o godz. 17:00. Bilety w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy do nabycia przed meczem, a także od środy do piątku w godz. 9:00-11:00 i 17:00-19:00 w naszym biurze w hali Artego Arena. Zachęcamy także do śledzenia relacji na żywo na profilu MultiSportLive. Zapraszamy!