Nasz najbliższy rywal to grupa młodych i utalentowanych zawodników, którzy pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej mają rozwijać swoje umiejętności w specjalnie utworzonym ośrodku we Władysławowie.  O pozasportową edukację młodzieży dba grupa nauczycieli z powiatu puckiego, która realizuje program oświatowy liceum ogólnokształcącego.

Trenerem zespołu grającego w II lidze jest Tomasz Jankowski. W dotychczasowych trzech spotkaniach jego podopieczni schodzili z parkietu pokonani, przegrywając kolejno z Żurawiem Gniewino, Politechniką Poznań oraz AZSem UWM Olsztyn. Najbliżej zwycięstwa drużyna z Władysławowa była w inauguracyjnym pojedynku z Żurawiem, ale ostatecznie goście po lepszej drugiej połowie wygrali 65:71. W pozostałych dwóch pojedynkach SMS długo dotrzymywał kroku rywalom, jednak nie udało się im przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W drużynie nie ma wyróżniających się graczy, ale trzeba zauważyć, iż trener Jankowski daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności praktycznie każdemu zawodnikowi znajdującemu się w meczowej kadrze. Najrówniej grającymi jak dotąd są Mikołaj Witliński oraz Aleksander Leńczuk.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest na pewno Astoria. Po naszej stronie stoją zasadniczo wszystkie atuty, od własnej hali począwszy a na doświadczeniu skończywszy. Inauguracja sezonu w Bydgoszczy nie wypadła może okazale, ale już tydzień temu w Łowiczu gracze Jarosława Zawadki pokazali, że są mocną drużyną. W sobotę powinniśmy być świadkami pewnego zwycięstwa, które każdy z kibiców powinien zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy wszystkich do hali przy ul. Waryńskiego 1 na godzinę 18.00. Bilety w cenie 6 zł normalny, 3 zł ulgowy.