Każdego roku, w okresie świątecznym, klub Enea Astoria stara się włączać w różnego rodzaju cele charytatywne, które pomogłyby w jak najlepszych humorach przetrwać dzieciom zimę. Nie inaczej będzie także tego roku, kiedy to na meczu z Sokołem Łańcut odbędzie się zbiórka zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy, które następnie trafią do zaprzyjaźnionej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Karolewie. Zapewne nie musimy nikomu dodawać, jak ważna jest to inicjatywa oraz jak wiele radości przynoszą dzieciom tego typu prezenty. Zachęcamy więc do przynoszenia na mecz wszelkiego rodzaju datków, aby także tego roku, na twarzach młodych ludzi pojawił się tak potrzebny uśmiech!

Przechodząc do samych emocji koszykarskich to dla czarno-czerwonych zapowiada się na kolejną, niezwykle trudną przeprawę. W prawdzie bydgoszczanie są w serii 5 przegranych z rzędu, ale każda seria musi mieć kiedyś swój koniec więc liczymy, że w sobotę uda się pokonać Sokół Łańcut. Zadanie trudne do zrealizowania nawet z jednego prostego powodu, że goście to aktualnie trzecia drużyna ligi, ze świetnym bilansem 12-2. Mało tego, Sokół zaraz po Jamalex Polonii ma drugą, najlepszą defensywę w całej lidze (średnio tracone zaledwie 74,1 punktów), lepszą nawet od Spójni Stargard.

To właśnie pod kątem defensywy rywali, musimy przygotować się na najbliższe starcie. Odpowiedni rozrzut piłki po obwodzie będzie idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć niepotrzebnej stagnacji w ataku. Tutaj kluczem będzie oczywiście poprawa skuteczności przy rzutach z obwodu czy nawet półdystansu. Ostatnio Enea Astoria miała problemy ze skutecznym kończeniem akcji rzutowej, ale liczymy, że będzie inaczej. Tym bardziej, że jest to idealna okazja, aby poprawić sobie nastroje na okres świąteczny.

Zgodnie z tradycją z lat ubiegłych, odnośnie budowania przez Sokół swojej drużyny, także w tym sezonie jest to po prostu zespół. W składzie wyróżniają się oczywiście tacy gracze, jak Marek Zywert (21 lat i średnie na poziomie 18.0 punktów), Kamil Zywert (ten sam wiek i 10.0 punktów, 6.1 asysty) Maciej Klima (11.2 punktów i 7.5 zbiórki), czy Rafał Kulikowski (10.2 punktów i 8.9 zbiórki). To co wyróżnia jednak podopiecznych Dariusza Kaszowskiego, to niezwykle silnie obsadzony skład na każdej pozycji, gdzie każdy może ofensywnie pociągnąć grę zespołu. Zazwyczaj nie potrzeba jednak do tego ogromnych zdobyczy punktowych, bo tak jak podkreśliliśmy wcześniej, siłą Sokoła jest głównie zespołowa defensywa.

Pomimo wymagającego rywala, wszyscy liczymy na przełamanie Enea Astorii. Często bywa tak, że zespół po kilku niepowodzeniach włącza wyższy bieg i zaczyna grać lepiej. Oby ten bieg został włączony właśnie w sobotę od godz. 17:00. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Artego Areny, bo zapowiadają się kolejne i niezwykłe emocje sportowe, a dodatkowo możemy też wesprzeć dzieci z placówki wychowawczej.

Początek sobotniego meczu w Artego Arenie o godz. 17:00. Bilety do nabycia przed meczem w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Cały czas istnieje także możliwość zakupu wejściówek na stronie www.tickeo.pl. Zapraszamy!