Kilka tygodni temu pojawiła się na naszej stronie informacja, że we wrześniu odbędzie kolejna, jedenasta już edycja turnieju Bydgoszcz Cup. Od tego roku do rywalizacji dołączą też seniorzy. Już dziś możemy potwierdzić, że oprócz Asty w turnieju wezmą też udział zespoły Anwilu Włocławek, Polpharmy Starogard Gdański i Spójni Stargard Szczeciński.

 

Bydgoszcz Cup od zawsze kojarzony był z turniejem młodzieżowym. Wraz z kolejnymi edycjami zgłaszało się do udziału co raz więcej zespołów, dlatego postanowiliśmy, że turniej będzie odbywał się dwa razy w roku, na wiosnę i we wrześniu. Chcąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić te rozgrywki, zdecydowaliśmy się na dodatkową organizację turnieju seniorów w jesiennej edycji. I tak w tym roku do Bydgoszczy przyjadą grające na co dzień w ekstraklasie drużyny Anwilu i Polpharmy oraz jeden z najlepszych zespołów pierwszoligowych, Spójnia Stargard Szczeciński.

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na mecze tak drużyn młodzieżowych jak i seniorów. Już dawno nie mieliśmy okazji oglądać w Bydgoszczy zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Jedno jest pewne. W dniach 11-13 września Bydgoszcz będzie tętnić basketem, i to w najlepszym wydaniu. Na czterech halach rywalizować będą młodzicy, kadeci młodsi, juniorzy oraz seniorzy, a uroczyste zakończenie turnieju połączone będzie z finałowym meczem seniorów, który odbędzie się oczywiście w Artego Arenie. Więcej informacji już wkrótce.