Konferencja prasowa K.K. Astoria Bydgoszcz S. A. 10.05.2023 

W dniu 10.05.2023 r w siedzibie firmy Polish Agro odbyła się konferencja prasowa K.K. Astoria Bydgoszcz S. A., na której obecni byli prezes oraz wiceprezes zarządu K.K. Astoria Bydgoszcz S. A. Bartłomiej Dzedzej oraz Jacek Borkowski. Przedstawicielami firmy Polish Agro & Agrosonic byli prezes zarządu Mathias Eisert oraz prokurent, dyrektor finansowy Jacek Chmara. 

Pierwszym wątkiem konferencji było podsumowanie minionego sezonu oraz podziękowanie kibicom oraz sponsorom za wsparcie przez cały sezon, który nie zakończył się dla naszej organizacji najlepiej. Prezes zarządu K.K. Astoria Bydgoszcz S. A. Bartłomiej Dzedzej przeprosił wszystkich za popełnione błędy przy doborze sztabu, odpowiedzialnego za budowę drużyny, która nie utrzymała ekstraklasy w Bydgoszczy. 

Bartłomiej Dzedzej wspólnie z wiceprezesem Jackiem Borkowskim zapewnili, że celem na najbliższy sezon jest awans. Aktualnie skupiają się na zbudowaniu odpowiedniego budżetu, który pozwoli na zwieńczenie tych obietnic. 

Głównym punktem konferencji było dołączenie spółki Polish Agro & Agrosonic do grona sponsorów. Prezes zarządu Polish Agro - Mathias Eisert podpisał 3-letnią umowę sponsorską. Jest to pierwszy krok do zbudowania budżetu, który umożliwi powrót do ekstraklasy. Pan Mathias Eisert, wierzy w ludzi odpowiedzialnych za klub, którzy udowodnili 4 lata temu, że potrafią zbudować zespół, który będzie walczył o najwyższe cele - czyli o awans. Przedstawiciele Polish Agro & Agrosonic z Panem Mathiasem Eisertem oraz Jackiem Chmarą na czele patrzą na tę współpracę długofalowo - widzą w obu organizacjach podobieństwo i chcą w przyszłym sezonie wspólnie walczyć o ekstraklasę. 

Polish Agro Sp. Z o. O & Agrosonic

Polish Agro prowadzi działalność w zakresie sprzedaży środków produkcji rolnej oraz handlu zbożem.

Misją firmy jest oferowanie wysokiej jakości produktów i usług w polskim sektorze rolnym.

Polish Agro Sp. z o.o. oferuje swoim klientom szeroki asortyment w zakresie skupu zbóż i rzepaku, sprzedaży kwalifikowanego materiału siewnego, sprzedaży nawozów mineralnych i wapna oraz środków ochrony roślin.

Produkty marki Agrosonic odpowiadają na obecne i nadchodzące wyzwania w produkcji roślinnej. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod ochrony i nawożenia roślin.

OFERUJĄ:

  • Sprzedaż kwalifikowanego materiału siewnego
  • Sprzedaż środków ochrony roślin oraz nawozów dolistnych
  • Sprzedaż nawozów krajowych i importowanych
  • Skup zbóż i rzepaku

Mathias Eisert o Polish Agro: 

„Jednym z najbardziej szczególnych aspektów pracy w Polish Agro jest to, że jesteśmy organizacją bez hierarchii. Najmłodsi członkowie naszego zespołu zachęcani są do wyartykułowania swojej opinii, zadając pytania albo proponując nowe rozwiązania. Od każdego oczekujemy, że aktywnie kontrybuuje do naszego rozwoju opartego na dobrych relacjach z rolnikami”.

Najważniejsze cytaty:

Bartłomiej Dzedzej - Prezes zarządu K.K.Astoria Bydgoszcz S. A.

„Chciałbym przeprosić wszystkich kibiców i sponsorów za miniony sezon. Popełniliśmy błędy przy doborze sztabu, który był odpowiedzialny za budowę drużyny. Efektem tych błędów jest utracenie ciężko wywalczonego miejsca w ekstraklasie. Przez wiele lat odbudowywaliśmy klub i wspólnie z kibicami oraz sponsorami cieszyliśmy się z awansu do ekstraklasy. Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej tam wrócić. Dziś mogę zapewnić, że jedyny cel, który sobie stawiamy przed nowym sezonem to awans. Dziś zaczynamy budowanie drużyny która ma wrócić do ekstraklasy i cieszymy się, że pierwszym transferem jest dołączenie spółki PolishAgro. Dziękuję prezesowi Mathiasowi za wiarę i trzyletnią umowę. Dziękuję, że pomimo nowej rzeczywistości dalej chcecie być z nami i budować silną koszykówkę w Bydgoszczy.”

Jacek Borkowski - Wiceprezes zarządu K.K Astoria Bydgoszcz S. A.

„Ten sezon to dla nas bolesne doświadczenie. Chcemy skupić się jednak na jak najszybszym powrocie do ekstraklasy. Podjęliśmy już kroki w celu zbudowania odpowiedniego budżetu, który to z kolei pozwoli na zakontraktowanie jak najlepszych zawodników. Na bieżąco będziemy informowali o naszych poczynaniach.”

Mathias Eisert - Prezes zarządu Polish Agro Sp. Z o.o

„W imieniu Polish Agro oraz Marki Agrosonic chcielibyśmy wszystkim podziękować za możliwość dołączenia do grona sponsorów Astorii. Uważamy, że Bydgoszcz zasługuje na drużynę, która zawsze będzie symbolem miasta nad Brdą i dla nas oczywiste jest, że będziemy ich wspierać w nowej sytuacji. Wierzymy, że w sporcie nie ma porażek – utożsamiamy się z polityką małych kroków i tym samym patrzymy na tę współpracę długofalowo. Wspólnie z naszym zespolem #PolishAgroPeople budowaliśmy firmę Polish Agro od zera, a teraz jesteśmy jedną z największych bydgoskich firm z obrotem ponad 1,2 mlrd zł - zajęło nam to zaledwie 9 lat, więc DNA mamy podobne i jesteśmy gotowi do wspólnej walki - do walki o ekstraklasę. 

Jacek Chmara - Prokurent, Dyrektor Finansowy Polish Agro Sp. Z o.o

"Cieszymy się, że Astoria zaprosiła i przyjęła nas do grona sponsorów. Nasza wspólną ambicją jest stworzenie razem z Astorią w najbliższych latach czegoś wyjątkowego. Łączą nas te same wartości i wierzymy we wspólny sukces. I Astoria i Polish Agro już pokazały, ze potrafią awansować do ekstraklasy w swoich dziedzinach. Dla nas najważniejsi są ludzie i mamy poczucie, że z tak zmotywowanym zespołem za rok razem będziemy świętować awans do ekstraklasy.”