Drużyna prowadzona przez trenera Aleksandra Krutikowa w weekend 21-23.04. w Żorach powalczy o awans do 2 ligi męskiej. 

Enea Astoria Bydgoszcz w ramach turnieju półfinałowego 3 ligi męskiej udała się do Pleszewa. W pierwszym dniu Nasza drużyna, bez wsparcia graczy z ekstraklasy w świetnym stylu wygrała z Grupa Strategia Gim92 Warszawa 89-84. Liderami byli Kyrylo Nykyforenko z 26 pkt, Michał Robak 18 pkt i Mikołaj Kachelski 16 pkt. W drugim dniu bydgoska drużyna wzmocniona Jakubem Stupnickim i  Jakubem Ulczyńskim, musiała uznać wyższość gospodarzy z Pleszewa. Mecz zakończył się wynikiem 93-73, a o końcowym wyniku zdecydowała fatalna 4 kwarta w Naszym wykonaniu przegrana 30-8. W tej kwarcie raziła nieskuteczność rzutów za dwa najbardziej doświadczonych graczy Kuby Stupnickiego oraz Kuby Ulczyńskiego. Ostatniego dnia turnieju Astoria musiała wygrać z zespołem ze Stalowej Woli oraz czekać na wynik meczu Pleszew – Warszawa. Podopieczni trenera Krutikowa świetnie zaprezentował się w swoim pojedynku. Nie do zatrzymania był Jakub Ulczyński ( 24 pkt, 10 zb i 5 as) oraz Cyprian Bryła ( 23 pkt i 11/12 z gry ). Wygrana i porażka drużyny z Warszawy dała Naszej drużynie awans do turnieju finałowego, w którym powalczymy o grę w 2 lidze. 

Ogromne podziękowanie dla naszych sponsorów bez których drużyna nie mogłaby osiągnąć tego sukcesu: sponsorowi tytularnemu spółce Enea S.A, oraz sponsorom Naszej młodzieżowej drużyny: firmie Mlekpol, FaleLokiKoki oraz Kotłorembud, firmie Selenka Wieniec Zdrój, firmie Sisu, firmie hotel Amelia oraz firmie transportowej HAB. Artur Bogusławki. 

W turnieju finałowym w Żorach zagramy z gospodarzami MUKS Sari Żory, Enea Basket Junior Poznań oraz Chrobry XXI Kłodzko. Turniej odbędzie się w dniach 21-23.04.2023.