Po emocjonującym weekendzie i awansie do półfinału naszej drużyny Enea APRO Astoria Bydgoszcz, wiemy już z kim zagramy w walce o upragnione finały Mistrzostw Polski. Jednak zacznijmy od podsumowania minionego weekendu - ćwierćfinału MMP w wykonaniu Naszej drużyny prowadzonej przez duet Maciej Łabuś i Łukasz Wardziński. 

Kadeci Enea APRO Astorii Bydgoszcz w piątek rozpoczęli starcie w turnieju ćwierćfinałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15M. To były trzy dni ciężkich zmagań, które zakończyły się happy-endem dla zawodników bydgoskiej Astorii.
Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką z KS Koroną 1919 Kraków. Przez piątkową porażkę na sobotni mecz Nasi zawodnicy wyszli z głodem zwycięstwa - ta determinacja spowodowała, że spotkanie zakończyło się dużą różnicą punktów na Naszą korzyść. 
Niedzielne spotkanie dla podopiecznych trenera Macieja Łabusia był meczem o wszystko. Bilans 1-1 i granie o wyjście z grupy Od pierwszych minut obie drużyny wykazywały chęć zwycięstwa, niestety MKS Smyk Prudnik gonił Enea Apro Astorię, a w ostatniej kwarcie rozgrywka szła punkt w punkt. Obie drużyny były zdeterminowane, aby wygrać ten mecz. W ostatnich sekundach drużyna z Prudnika oddała rzut za 3 punkty na wagę dogrywki. Wszyscy przez moment zastygli patrząc na niepokojąco zbliżającą się piłkę do obręczy. Na szczęście rzut był niecelny, a zawodnicy wraz z trenerami Enea APRO Astorii Bydgoszcz nie ukrywali szczęścia i radości awansując do Półfinałów Mistrzostw Polski U-15M.

Liderem Naszej drużyny w turnieju ćwierćfinałowym był kadrowicz – Filip Dereszyński, który w dwóch meczach zagrał maksymalną liczbę minut. W kluczowym spotkaniu z Prudnikiem zanotował 21 punktów, 15 zbiórek i zakończył mecz z wskaźnikiem efektywności 25. W całym turnieju Filip rozegrał średnio 34 minuty, rzucał 17,6 pkt i miał 14,6 zbiórek na mecz. Na wyróżnienie zasługuje również Sebastiana Szmita, który w meczu z Jelenią Górą rzucił 31 punktów, zanotował 15 zbiórek i mecz zakończył z współczynnikiem efektywności 44! W najważniejszym meczu blisko triple-double był Paweł Rzadkowalski, który zakończył mecz z fenomenalną linijką statystyczną : 17 pkt, 12 zb, 8 asyst i 33 eval. Liderzy nie poradziliby sobie bez pozostałych zawodników i trenerów. Dlatego ogromne brawa dla całej drużyny za ambicje i determinacje do końca. 

Enea Apro Astoria Bydgoszcz zagrała w składzie:

Filip Dereszyński, Wiktor Tomczak, Kacper Adamowicz, Paweł Rzadkowalski, Szymon Gołofit, Sebastian Szmit, Sebastian Ludka, Kacper Tuskowski, Ignacy Schmidt, Filip Archacki, Igor Zdanowicz, Hubert Zieliński oraz Alex Porzuczek. 

Ogromne podziękowanie dla naszych sponsorów, bez których drużyna nie mogłaby osiągnąć tego sukcesu : spółce Enea S.A. i firmie APRO sponsorom tytularnym, miastu Bydgoszcz oraz sponsorom naszej młodzieżowej drużyny : firmie Mlekpol, FaleLokiKoki oraz Kotłorembud, firmie Selenka Wieniec Zdrój, firmie Sisu, firmie hotel Amelia oraz firmie BluHolding która przeprowadziła transmisje z całego turnieju. 

Osobne podziękowania dla dyrekcji ZSM nr 1, za świetne warunki na hali. 

W turnieju półfinałowym naszymi rywalami w dniach 28-30.04. w Pruszkowie będą MKS Pruszków, Akademia Koszykówki Komorów oraz MKK Pyra Poznań. Dwie pierwsze drużyny awansują do finałów Mistrzostw Polski.