W weekend 8 drużyn z różnych krajów rozgrywało swoje mecze w hali ZS nr 7 przy ulicy Waryńskiego 1. W całym turnieju najlepsza okazała się drużyna Grupy Strategii BC Komorów, która wygrała wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Twardych Pierników Toruń z bilansem 4-1. Enea Simple Astoria Bydgoszcz wygrała 3 z 5 spotkań w turnieju. Taki sam bilans miały drużyny University of Tartu BC oraz BC Wings.

W piątek podopieczni Filipa Czyżnielewskiego wygrali oba spotkania. Na otwarcie turnieju Enea Simple Astoria Bydgoszcz pokonała 48-45 BC Wings, a następnie wieczorem nie dała szans gruzińskiej drużynie BC Gori.llas wygrywając 77-59. 

Sobota nie zaczęła się najlepiej dla Naszej młodzieży. Ulegli drużynie z Estonii - University of Tartu BS 59-45, gdzie zdecydowanie zabrakło skuteczności. Drugi sobotni mecz to zupełnie inna historia. Enea Simple Astoria pokonała angielski RDF Eagles Academy 78-40 i zakończyła dzień z bilansem 1-1. 

W niedzielę każdy zespół rozegrał po jednym, ostatnim spotkaniu w grupach. Tym razem przeciwnikiem Enea Simple Astorii Bydgoszcz była polska drużyna BC Komorów. Przeciwnicy od początku narzucili trudne, fizyczne warunki i kontrolowali mecz do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 79-53 dla Grupy Strategia i Astoria zakończyła turniej z bilansem 3-2. Kyrylo Nykyforenko został wybrany przez trenera Czyżnielewskiego najlepszym zawodnikiem drużyny Enea Simple Astorii Bydgoszcz. Kyrylo notował średnio 16,8 pkt | 7,5 zb | 3,6 as na mecz. Pragniemy podziękować naszym sponsorom. W szczególności firmie Enea oraz SImple, którzy są sponsorami tytularnymi. Podziękowania należą się również Miasto Bydgoszcz -Miasto Gospodarz oraz firmom: Selenka, Sisu, FaleLokiKoki, Kotłorembud, APRO, Mlekpol, Kotłorembud, Renex. Podziękowania, dla tych, bez których organizacja nie stałaby na tak wysokim poziomie: Hotel Amelia i Hotel Agata, które ugościły Naszych gości. Za przygotowanie transportu Artur i Patryk Bogusławki firma HAB. Dziękujemy również Wam drodzy kibice, za to, że śledziliście oraz dopingowaliście Naszą drużynę w rozgrywkach EYBL