Jordan Mathews rzutem w ostatniej sekundzie meczu zapewnił zwycięstwo PGE Spójni Stargard w drugiej kolejce Energa Basket Ligi. Najwięcej punktów dla Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz zdobył Ben Simons - 24.

0,5 sekundy - tyle dzieliło nas od pierwszego zwycięstwa w sezonie 2022/2023 w Energa Basket Lidze. Pomimo słabej skuteczności w pierwszej kwarcie, traciliśmy do gospodarzy zaledwie cztery punkty. W drugiej kwarcie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Ben Simons, który do połowy uzbierał 16 punktów, a w całym meczu zdobył ich 24 (trafiając 9 rzutów na 13 oddanych z gry). Bardzo dobrze radziliśmy sobie z ograniczeniem w ataku Jordana Mathewsa, który do połowy miał 0 punktów. W drugiej połowie meczu, podopieczni Sebastiana Machowskiego zreorganizowali swój atak skrzętnie wykorzystując nasze braki pod koszem i problem z faulami dwójki naszych podkoszowych. Cała przewaga, którą udało nam się wypracować została zniwelowana, a to dzięki zbiórkom ofensywnym PGE Spójni Stargard i ponawianym akcjom. W jednej z ostatnich akcji meczu, wchodzący pod kosz Mike Smith został sfaulowany, a dwa rzuty wolne wykorzystał Nick Muszynski, który dał nam wtedy jednopunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało do PGE Spójni Stargard. Na 0,5 sekundy do końca, rzutem równo z syreną Jordan Mathews zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

PGE Spójnia Stargard 73:72 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz (17:13 | 15:31 | 23:11 | 18:17)

PGE Spójnia Stargard - Jones 15, Sulima 12, Gruszecki 12, Brown 11, Mathews 9, Clarke 7, Kikowski 5, Śnieg 2, Grudziński 0, Brenk 0.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Simons 24, Smith 18, Polanco 9, Muszynski 6, Cayo 5, Kołodziej 4, Wadowski 4, Lewandowski 2.