To już siódmy rok współpracy grupy Enea i Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz. Koszykarze Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz nadal będą mogli liczyć na wsparcie grupy Enea, która pozostaje w gronie sponsorów tytularnych naszego klubu.

Sezon 2022/2023 będzie czwartym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, i tak samo jak w poprzednich latach, Enea będzie sponsorem tytularnym naszego klubu. Oprócz wsparcia seniorów w walce o jak najwyższe cele w Energa Basket Lidze, energia od grupy Enea popłynie również do naszych najmłodszych adeptów koszykówki - w nadchodzącym sezonie będzie to łącznie 10 grup młodzieżowych. 

Bartłomiej Dzedzej, prezes KK Astoria Bydgoszcz SATo będzie nasz czwarty sezon, który rozegramy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Cieszymy się, że grupa Enea kontynuuje wsparcie dla Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz, a wsparcie jakie otrzymujemy zostało przedłużone o kolejny sezon. To już siódmy sezon wspólnej drogi, którą wspólnie pokonujemy w walce o jak najwyższe cele - nie tylko w sferze koszykarskiej, ale również jako organizacja zrzeszająca pasjonatów koszykówki. Wsparcie Grupy Enea jest niezwykle ważne w kształtowaniu dobrych nawyków wśród najmłodszych, a dzięki kolejnemu sezonowi współpracy wiemy, że wszystkie z naszych grup młodzieżowych będą mogły skupić się na doskonaleniu swoich umiejętności koszykarskich w walce o jak najwyższe cele."

Artur Murawski, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei. "Siedem lat współpracy Enei i Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz minęło bardzo szybko, ale było wypełnione niesamowitymi emocjami sportowymi. Od czasów gry w pierwszej lidze, klub niezwykle się rozwinął, a to oznacza, że energia od Enei jest dobrze wykorzystywana. Jest dla nas też bardzo ważne wsparcie jakie klub udziela drużynom młodzieżowym. Stawianie na rozwój najmłodszych wpisane jest w działalność Grupy Enea, jako firmy odpowiedzialnej społecznie."