Już niedługo czeka na Was pierwsza okazja, aby zapoznać się z kompletnie nowym składem Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz na sezon 2022/2023. 9 września odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny, a w dniach 10-11 września widzimy się podczas Abramczyk Cup.

Przygotowania do nowego sezonu w Energa Basket Lidze idą pełną parą i po rozegraniu dwóch meczów kontrolnych, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz udaje się do Szczecina na mocno obsadzony turniej o puchar prezydenta miasta Szczecina (zagrają tam drużyny z Niemiec - Rasta VechtaBasketball Löwen Braunshweig oraz gospodarze turnieju King Szczecin). Pierwszą okazję do zobaczenia naszej nowej drużyny mieliście w sobotę, podczas otwartego treningu dla kibiców, a następna taka okazja nadarzy się 9 września podczas oficjalnej prezentacji zespołu.

OFICJALNA PREZENTACJA ZESPOŁU

9 września o godzinie 16:30 rozpoczniemy prezentację Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz na sezon 2022/2023. Zaczniemy od pikniku na boisku do koszykówki przy hali Immobile Łuczniczka, gdzie do Waszej dyspozycji będzie cała drużyna - będzie to idealna okazja do zrobienia sobie zdjęć lub porozmawiania z kompletnie nowym zespołem, który będzie nas prezentował w przyszłym sezonie. Około godziny 18:00 zapraszamy Was do środka hali Immobile Łuczniczka, gdzie odbędzie się prezentacja zespołu. Po zaprezentowaniu Wam nowych zawodników "Asty" przejdziemy do trzech konkursów, co będzie nowością na tej typie imprezy. W konkursach udział wezmą cztery zespoły (każdy z zespołów reprezentować będzie trzech naszych zawodników oraz trzech kibiców, którzy mogą wysyłać zgłoszenia mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Konkursy będą świetną okazją do bliższego zapoznania się z naszymi zawodnikami, a dla najlepszej drużyny przewidzieliśmy miłą niespodziankę. O tym, jakie czekają na Was nagrody i jakie to będą konkursy poinformujemy za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych w późniejszym terminie. 

ABRAMCZYK CUP 2022

Można powiedzieć, że to już tradycja, gdy jeden dzień po oficjalnej prezentacji zespołu spotkamy się z Wami podczas turnieju Abramczyk Cup. W tym roku obsada turnieju się nie zmieniła, bowiem na parkiecie w hali Immobile Łuczniczka zobaczymy wicemistrzów Polski - Legię Warszawa, wysoko aspirujących w tym sezonie koszykarzy Trefla Sopot oraz przebudowany zespół Kinga Szczecin. 

Terminarz turnieju:

10 września (sobota)

15:00 - Trefl Sopot vs. King Szczecin

18:00 - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz vs. Legia Warszawa

11 września (niedziela)

13:00 - mecz o III miejsce

16:00 - mecz o I miejsce 

Wstęp na turniej jest wolny, a o ewentualnej transmisji poinformujemy za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.