Mieliśmy ogromne szanse, aby zakwalifikować się do fazy play-off lecz tego nie wykorzystaliśmy. GTK Gliwice wygrało z Kingiem Szczecin, lecz nasza porażka z Enea Zastalem BC Zielona Góra powoduje, że kończymy sezon 2021/2022 na dziewiątym miejscu.

Nie tak miało wyglądać zakończenie sezonu, bo na prezentacji przed jego rozpoczęciem, celem zespołu było dostać się do fazy play-off na co każdy kibic Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz mocno liczył. W naszym ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 przegrywamy na wyjeździe z Enea Zastalem BC Zielona Góra 82:97.

Spotkanie w Zielonogórskiej hali CRS lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzeni przez Oliviera Vidina korzystali z szerokiej rotacji. Choć w tej części gry udało nam się objąć prowadzenie (20:19) to trwało to dosłownie jedną akcję, bo Enea Zastal BC wrzucił drugi bieg i odskoczył nam na 27:23. Zaraz po rozpoczęciu drugiej kwarty, czwarte przewinienie popełnił Jarosław Zyskowski, a w czternastej minucie spotkania reprezentant Polski musiał udać się na ławkę rezerwowych, bo popełnił swój piąty faul. To, że Olivier Vidin nie mógł już skorzystać z Jarosława Zyskowskiego dużo nie zmieniło w grze gospodarzy, którzy nadal utrzymywali przez większość spotkania kilkupunktowe prowadzenie. W naszych szeregach dwoił się i troił Mateusz Zębski, ale my nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi na szybki atak gospodarzy. Na przerwę schodziliśmy z minimalną stratą, która nadal wydawała się do odrobienia. Po zmianie stron, ciężar gry na siebie wziął Rod Camphor, a bardzo dobre spotkanie kontynuował Mateusz Zębski, który w całym meczu uzbierał 23 punkty. Udało nam zbliżyć się do Zastalu na 3 punkty, lecz natychmiastowo podopieczni Oliviera Vidina stanęli na nogi i odjechali Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Po około dwóch minutach czwartej kwarty, Zielonogórzanie powiększyli swoją przewagę do trzynastu punktów, w głównej mierze dzięki nadal bardzo dobrze napędzanemu szybkiemu atakowi, na który nie mogliśmy znaleźć tego dnia odpowiedzi. Enea Zastal BC Zielona Góra prowadził już w tym spotkaniu nawet osiemnastoma punktami i wiadomo było, że nawet w przypadku wygranej przez GTK Gliwice nad Kingiem Szczecin, to podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego będą mieli zagwarantowane miejsce w fazie play-off. Wystarczyło wygrać jedno z trzech ostatnich spotkań w sezonie, a to my moglibyśmy się cieszyć z awansu do Play-Off. Kończymy sezon 2021/2022 na 9. miejscu.

Enea Zastal BC Zielona Góra 97:82 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz (27:23 | 23:22 | 25:22 | 22:15)

Enea Zastal BC: Nenadić 19, Sulima 17 (10 zb.), Apić 15, Brembly 10, Żołnierewicz 10, Drame 6 (12 zb.), Joseph 6, Marble 5, Szymański 5, Mazurczak 4, Klocek 0, Zyskowski 0.

Enea Abramczyk Astoria: Zębski 23, Camphor 21, Nizioł 17, Cavars 11, Chyliński 5, Herndon 2, Washpun 2, Pluta 1, Krasuski 0, Stupnicki 0.