Zaledwie pięć spotkań pozostało do końca rundy zasadniczej w Energa Basket Lidze. Walka o play-offy wchodzi w decydującą fazę, a Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz musi wygrywać takie mecze jak ten nadchodzący z PGE Spójnią Stargard aby myśleć o zakończeniu sezonu w pierwszej ósemce.

Walka o punkty

Podopieczni Artura Gronka musieli szybko zapomnieć o nieudanych derbach i skupić się na następnym rywalu, jakim były GTK Gliwice. Zespół walczący o utrzymanie w lidze na pewno nie chciał ułatwić nam drogi do celu, czyli rozgrywek Play-Off. Gliwiczanie pokazali się z dobrej strony, co sprawiło, że było to bardzo wyrównane spotkanie. Ostatecznie to my mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w Arenie Gliwice i to w głównej mierze dzięki bardzo dobrze dysponowanemu (po raz kolejny) Klavsowi Čavarsowi, który skończył spotkanie z dorobkiem 14 punktów i 11 zbiórek. Z dobrej strony pokazał się również Andrzej Pluta, który jako zawodnik wchodzący z ławki zanotował na swoim koncie 14 punktów. 

Ostatni mecz podopiecznych Artura Gronka z drużyną ze Stargardu zakończył się porażką 86:89. Zwycięstwo w tym meczu dałoby nam szanse na udział w Suzuki Pucharze Polski. W tym meczu wyróżniało się dwóch zawodników drużyny przeciwnej. Mowa o: Erick'u Neal'u (24 punkty, 3 zbiórek i 7 asyst), który nie jest już zawodnikiem biało-bordowych oraz Admonie Gilderze (27 punktów, 3 zbiórki i 5 asyst). Rzucający obrońca biało-bordowych jest obecnie drugim najlepszym punktującym całej ligi, z dorobkiem średnio 18,7 punktów na mecz.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz na pewno będzie chciała zrewanżować się za tę porażkę. Szczególnie teraz, gdy nasza drużyna walczy o każde punkty, aby nadal liczyć się w walce o udział w fazie Play-Off.

Rywal głodny zwycięstwa.

Stargardzianie utrzymują się w środku tabeli. Obecnie, PGE Spójnia zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli z bilansem 10 zwycięstw i 16 porażek. W ostatnim czasie zanotowali cztery porażki w sześciu meczach. Od czasu naszego ostatniego spotkania minęło trochę czasu, a zespół z którym przyszło nam się mierzyć w grudniu, jest teraz nieco inny. Na stanowisku trenera pożegnano się z Markiem Łukomskim, a w jego miejsce wcielony został Maciej Raczyński. Z zespołem pożegnał się również rozgrywający Erick Neal, a w jego miejsce przyszedł dobrze znany w Polskiej lidze, Kerron Johnson. 

Zespół prowadzony przez Macieja Raczyńskiego w meczu z Arged Bm Stalą Ostrów Wielkopolski i Legią Warszawa nie pokazał się z najlepszej strony. Mimo przewagi własnego parkietu i wsparcia kibiców nie był w stanie postawić się aktualnym mistrzom Polski oraz podopiecznym Wojciecha Kamińskiego. Dla biało-bordowych była to czwarta porażka z rzędu i można powiedzieć, że Stargardzianie odpadli z walki o play-offy w tym sezonie Energa Basket Ligi. 

Zespół PGE Spójna Stargard na pewno będzie chciał przerwać serie porażek. Stargardzianie będą chcieli utrudnić naszemu zespołowi zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki i udział w fazie Play-Off.

Spotkanie w Hali Arena rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety na to wydarzenie można zakupić stacjonarnie, na godzinę przed meczem w kasie biletowej lub za pośrednictwem strony internetowej http://eneaastoria.abilet.pl. Transmisje z tego spotkania będą mogli państwo również śledzić na portalu Emocje.Tv.