W rozgrywanym awansem meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi musimy uznać wyższość Grupy Sierleccy Czarnych Słupsk. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, przyszła ta słabsza, w której swoją dominację pokazali Czarni i to oni wygrywają 99:78.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie w hali Gryfia, gdzie po pierwszych dziesięciu minutach byliśmy na trzypunktowym prowadzeniu. Od początku spotkania ciężar gry na siebie wziął Rod Camphor, a końcówka pierwszych dziesięciu minut należała do Andrzeja Pluty. W drugiej kwarcie cały czas trzymaliśmy się słupszczan. Podobnie jak w pierwszej kwarcie, naszą siłą były rzuty trzypunktowe, a wcześniej wspominany Rod Camphor skończył pierwszą połowę z dorobkiem 12 punktów. W drugiej kwarcie boisko musiał opuścić Mateusz Zębski, który niefortunnie podkręcił kostkę, a w poniedziałek będzie go czekało badanie rezonansem magnetycznym po którym będziemy mogli przekazać więcej informacji na temat jego stanu zdrowia. Wszystko wskazywało na to, że w drugiej połowie czeka nas walka do ostatnich sekund, aby wyrwać zwycięstwo z rąk wicelidera tabeli.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa złapali wiatr w żagle, dobrze bronili strefy podkoszowej i nie pozwalali nam na rozwinięcie skrzydeł. Gospodarzy poprowadził do zwycięstwa Beau Beech, który w całym meczu zdobył 24 punkty i 12 zbiórek i do niego należały kluczowe rzuty, po których Czarni budowali swoją przewagę w tym spotkaniu. Doskonale w drugiej połowie zagrał amerykański zawodnik gospodarzy - Markus Lewis, z którym Słupszczanie byli +32 na parkiecie. Czego zabrakło? Twardej i agresywnej obrony w drugiej połowie, z której znani są podopieczni Artura Gronka. W całej drugiej połowie pozwoliliśmy Słupszczanom rzucić nam aż 59 punktów i to oni mogli tego dnia cieszyć się ze zwycięstwa.

Przed nami teraz czas na analizę spotkania z Czarnymi, ciężkie treningi i przygotowania do derbów z Anwilem Włocławek, które rozegramy już w niedzielę w hali Immobile Łuczniczka.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 99:78 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz (19:22 | 21:22 | 28:17 | 31:17)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Beech 24, Klassen 18, Lewis 18, Young 10, Garrett 8, Słupiński 6, Jankowski 6, Witliński 4, Musiał 3, Oleksy 1, Kulikowski 0, Szczepanek 0.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Krasuski 15, Camphor 15, Washpun 10, Nizioł 10, Zębski 8, Pluta 7, Chyliński 7, Cavars 6, Aleksandrowicz 0, Herndon 0, Kędel 0.