W zaległym meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi, jedziemy do Stargardu na spotkanie z PGE Spójnią. Ewentualne zwycięstwo z PGE Spójnią zapewni nam udział w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski - wszystko zostało w naszych rękach!

Z PGE SPÓJNIĄ O UDZIAŁ W PUCHARZE POLSKI

Po przegranej Legii Warszawa z Treflem Sopot, teraz wszystko pozostaje w naszych rękach aby wywalczyć sobie udział w Suzuki Pucharze Polski, który odbędzie się w lutym w Lublinie. Ostatnie spotkania czarno-czerwonych mogą napawać optymizmem. Zespół prezentuje się bardzo dobrze, a po trzech wygranych z rzędu ze słabszymi rywalami, potwierdzeniem formy jest pewne zwycięstwo nad wicemistrzem - Enea Zastalem BC Zielona Góra. 

JAKA JEST PGE SPÓJNIA?

Nasi najbliżsi przeciwnicy z bilansem 6 zwycięstw i 8 porażek zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli. 

Pierwotnie, mecz z biało-bordowymi miał odbyć się w innym terminie.  Z racji na pozytywne przypadki koronawirusa w drużynie i prośbę drużyny z Stargardu mecz został przeniesiony na 21 grudnia. Od tego czasu, w zespole prowadzonym przez Marka Łukomskiego doszło do wielu zmian - z zespołem pożegnał się center Piotr Niedźwiedzki (teraz jest w 1. lidze w Górniku Trans.Eu Wałbrzych) oraz silny skrzydłowy Jake O’Brien. Kolejny gracz ze strefy podkoszowej - Jonas Zohore nadal nie wrócił do składu meczowego i nie widzieliśmy go na parkiecie w ostatnich spotkaniach. Aby zapewnić stabilność i jakość w strefie podkoszowej, włodarze PGE Spójni Stargard postanowili ściągnąć do zespołu Nicka Spires’a oraz Baylee Steele’a, który poprzedni sezon spędził właśnie w Stargardzie. Amerykański center jak dotąd jest objawieniem zespołu i w dwóch spotkaniach notuje średnio 24,5 punktu (83% za 2, 61% za 3) i 9 asyst. Kolejną nową twarzą w szeregach naszych najbliższych rywali jest amerykański obrońca Admon Gilder. Zawodnik rozegrał dotychczas 3 spotkania, spędzając na parkiecie średnio 34 minuty notuje 18,3 punktu (50% z gry) i 7,3 zbiórki na mecz. 

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Erick Neal. Do niego należy rekord ilości zdobytych punktów w jednym meczu w tym sezonie Energa Basket Ligi. W meczu przeciwko Polskiemu Cukrowi Pszczółce Startowi Lublin rzucił 39 punktów. 

Spotkanie w hali OSiR Stargard rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja z tego spotkania na platformie http://emocje.tv.