Wracamy do gry po przerwie spowodowanej okienkiem reprezentacyjnym. Mamy nadzieję, że po tak długim oczekiwaniu, kolejka #13 okażę się dla nas szczęśliwa, bo każde zwycięstwo dla nas jest na wagę złota, jeśli chcemy myśleć o udziale w Pucharze Polski i zakwalifikowaniu się do Play Off.

KONTYNUOWAĆ DOBRY STYL

Pierwotnie nasza przerwa od gry miała nie być tak długa, lecz przez pozytywne przypadki koronawirusa w drużynie PGE Spójni Stargard, musieliśmy pauzować podczas 12. kolejki Energa Basket Ligi. Dzięki temu, mieliśmy więcej czasu niż reszta zespołów na naładowanie baterii i odpowiednie przygotowanie się do spotkania. Swoje pierwsze powołanie do kadry narodowej otrzymał Jakub Nizioł, a na konsultację szkoleniową do Lublina pojechali Andrzej Pluta i Michał Krasuski. To nie jedyni zawodnicy, którzy reprezentowali barwy swojego kraju bo kadrę Łotwy reprezentował nasz center - Klavs Cavars. Wszyscy zawodnicy są już w Bydgoszczy i ciężko przygotowują się do spotkania z HydroTruckiem Radom - które musimy wygrać, aby myśleć o grze w Pucharze Polski. 

Z wielką łatwością rozprawiliśmy się z zespołem GTK Gliwice i na to samo liczymy w niedzielne popołudnie, gdy do hali Arena przyjedzie HydroTruck Radom prowadzony przez Mihailo Uvalina. Cały czas naszą bolączką jest ilość strat jaką popełniamy w każdym spotkaniu. Jesteśmy liderem pod względem ilości traconych piłek na mecz - 16,3 na mecz.

EFEKT „NOWEJ MIOTŁY”?

HydroTruck Radom rozpoczynał sezon pod wodzą trenera Marka Popiołka, dla którego był to debiut w pracy pierwszego trenera w Energa Basket Lidze. Zespół radził sobie dobrze, lecz pomimo ujemnego bilansu w ligowej tabeli, włodarze klubu z Radomia postanowili się z nim pożegnać. W jego miejsce trafił dobrze znany w Polsce Mihailo Uvalin, którzy w 2013 roku ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra sięgał po Mistrzostwo Polski, a w sezonie 2013/2014 z tym samym klubem reprezentował Polskę w Eurolidze. Jak dotąd, Radomianie pod wodzą nowego szkoleniowca rozegrali tylko jedno spotkanie i zaskakująco pokonali aktualnego mistrza Polski, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Jak widać, efekt „nowej miotły” się sprawdził, lecz jak będzie podczas meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi? O tym przekonamy się już od 17:30. 

HydroTruck Radom zajmuje obecnie pierwsze miejsce w skuteczności rzutów wolnych (80,6%), a pierwsze skrzypce w drużynie grają zagraniczny zawodnicy. Pierwszy punktujący zespołu - A.J. English obecnie przebywa na urlopie w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że Mihailo Uvalin musi jakoś spożytkować jego 32 minuty - bo tyle Amerykanin średnio przebywał na boisku w 8 meczach w tym sezonie. Oprócz rzucającego obrońcy Radomian, na szczególną uwagę naszych zawodników i sztabu szkoleniowego zasługuje Anthony Ireland. Rozgrywający naszych najbliższych przeciwników notuje średnio 15,6 punktu (46% za 2, 40% za 3), 6,9 asysty i 3,7 zbiórki na mecz w 30 minut spędzanych na boisku. W strefie podkoszowej króluje Mike Moore i Filip Kraljević. 

MIKOŁAJKOWE AKCENTY.

Podczas spotkania z HydroTruckiem Radom, chcemy zadbać o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej uwagi. W niedzielne popołudnie, przygotowaliśmy konkurs dla naszych najmłodszych kibiców, gdzie będziecie mogli przygotować pracę plastyczną na temat „Gdyby Święty Mikołaj był koszykarzem”. Na Wasze pracy czekamy do końca pierwszej kwarty spotkania, a trzy najlepsze prace nagrodzimy zestawem wyjątkowych prezentów. 

Oprócz konkursu dla najmłodszych, Klub przeprowadzi zbiórkę prezentów i datków dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz oddziałów dziecięcych Szpitala nr 2 im. Dr Antoniego Jurasza. Nie zapominamy o tych, którzy zamiast spędzać ten specjalny czas w rodzinnym gronie, muszą spędzić go w szpitalu, z dala od swoich najbliższych. Co będziemy dokładnie zbierać? Różne prezenty, które pomogą najmłodszym pacjentom szpitala przetrwać czas świąt z dala od rodziny, a jeśli nie macie pomysłu co to może być, to nasi wolontariusze będą mieli ze sobą puszki do których możecie wrzucić datki. Z całej kwoty uzbieranej podczas meczu, Klub zakupi prezenty dla dzieci w Bydgoskich szpitali.

Spotkanie w hali Arena rozpocznie się o godzinie 17:30, a bilety możecie nabyć za pośrednictwem strony internetowej http://eneaastoria.abilet.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasie biletowej. Do zobaczenia!