Mamy przyjemność ogłosić, że nowym trenerem ekstraklasowej drużyny Enea Astorii został Artur Gronek. Nasz nowy trener w przeszłości zdobył mistrzostwo Polski prowadząc Stelmet Zielona Góra, a w ubiegłym sezonie osiągał bardzo dobre wyniki z Polpharmą Starogard Gdański. Kontrakt został podpisany na okres dwóch sezonów, z możliwością przedłużenia o jeden dodatkowy rok.

Artur Gronek to stosunkowo młody bo 34-letni trener, jednak posiadający już bardzo dużą wiedzę szkoleniową. Gronek uczył się koszykówki od takich trenerów jak Mladen Starcević, David Dedek, Mihailo Uvalin czy Saso Filipovski. W roli pierwszego trenera Gronek debiutował w sezonie 2016/17 i już wtedy zdobył mistrzostwo Polski, a także Puchar Polski ze Stelmetem Zielona Góra. To największy dotychczasowy sukces naszego nowego szkoleniowca. W kolejnych rozgrywkach Gronek prowadził w dalszym ciągu Stelmet, ale rozstał się w trakcie sezonu, ze względu na słabsze wyniki drużyny w europejskich pucharach.

W ubiegłym sezonie, czyli w rozgrywkach 2018/19 Artur Gronek był z kolei pierwszym trenerem ekstraklasowego zespołu Polpharmy Starogard Gdański. Pomimo dość ograniczonego budżetu, zbudował w Starogardzie Gdańskim bardzo dobry zespół, z którym uzyskał świetny rezultat, zajmując ostatecznie 9. miejsce w rozgrywkach Energa Basket Ligi. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że w składzie Polpharmy występowało wielu młodych graczy lub takich, którzy wcześniej nie mieli zbyt wielu okazji do grania na poziomie ekstraklasy.

Nowemu trenerowi Enea Astorii życzymy w Bydgoszczy samych sukcesów! Wierzymy, że dotychczas zebrane doświadczenie naszego nowego szkoleniowca oraz pomoc ze strony asystentów Grzegorza Skiby i Huberta Mazura, zaowocują dobrymi wynikami „Asty” wchodzącej na parkiety Energa Basket Ligi.