Baterie naładowane. Po dwutygodniowej przerwie wracamy do gry! Tym razem, do Bydgoszczy przyjeżdża stołeczny zespół Legii Warszawa, który wcale nie jest tym samym zespołem jakim był w październiku ubiegłego roku, z którym wygraliśmy po emocjonującej końcówce 71:69.

O przeciwniku

 

Od naszego ostatniego spotkania z Legią Warszawa mineło już 4 miesiące. Zespół prowadzony przez Tane Spaseva jest odmieniony a w składzie doszło do wielu zmian. Drużynę opuścili między innymi: Romaric Belemene, Drew Brandon, Michael Finke, Szymon Kiwilsza, Dawid Sączewski Isaac Sosa. W ich miejsce przyszły Milan Milovanović (poprzednio Anwil Włocławek), Michał Michalak (bez klubu),  Mariusz Konopatzki (I liga - Sokół Łańcut), Kahlil Dukes oraz AJ English. Ostatni z nich niestety na początku treningów z Legią doznał zerwania więzadła w kolanie i musi pauzować do końca tego sezonu.

Najlepszym zawodnikiem naszych nadchodzącym gości jest Michał Michalak - złoty medalista w barwach Anwilu Włocławek z sezonu 2018/2019. To on oddaje średnio najwięcej rzutów z całej drużyny i jest najlepiej punktującym zawodnikiem legionistów. Bardzo dobrze w barwach Legii Warszawa odnalazł się center Milan Milovanović, który odżył po epizodzie w Anwilu Włocławek. Serb, dla którego jest to już trzeci sezon w Energa Basket Lidze notuje bardzo dobre statystyki na poziomie 13 punktów i 8 zbiórek spędzając na parkiecie średnio 28 minut. 

Po dokonanych zmianach w składzie i odpadnięciu z Fiba Europe Cup, Tane Spasev ciągle próbuje znaleźć złoty środek na zwycięstwa w lidze. Wygrana w ostatnich spotkaniach z dobrze dysponowanymi w tym sezonie Startem Lublin oraz Polskim Cukrem Toruń nie były przypadkowe. Legia na ten moment może wygrać z każdym i to pokazuje jak bardzo liga jest zbilansowana i nieprzewidywalna.  

Powracamy po przerwie

 

Pierwotnie, mecz 17. kolejki Energa Basket Ligi Polskim Cukrem Toruń miał być rozgrywany w ubiegły weekend, ale na prośbę drużyny z Torunia przełożyliśmy mecz na kwiecień. Podczas przerwy zagraliśmy mecz charytatywny, w którym wspólnie z bydgoskimi klubami sportowymi zagraliśmy dla Lidki. Podczas przerwy nasi gracze ciężko trenowali aby być odpowiednio przygotowanym na spotkanie z nieprzewidywalną drużyną Legii Warszawa

Spotkanie z legionistami nie będzie należało do najłatwiejszych, liga pokazała już jaka lubi być nieprzewidywalna i każdy może wygrać z każdym. Zdecydowanie musimy zagrać na 110% swoich możliwości i wyjść tak samo zmobilizowanym jak w poprzednim meczu z BM Slam Stalą. Kluczowe będzie powstrzymacie Michała Michalaka i akcji dwójkowych z Milanem Milovanoviciem, który stanowi o sile podkoszowej trenera Tane Spaseva.  

Ciekawostki

 

Legia Warszawa ma najsłabszy procent rzutów z gry w całej lidze - rzuca ze średnią skutecznością 42,6%

Adam Kemp jest najlepiej blokującym zawodnikiem Energa Basket Ligi - średnio 1,6 bloku na mecz. Jest on również drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze - średnio 67% z gry.

Kahlil Dukes Legii Warszawa jest jednym z najsłabiej rzucającym koszykarzem w Energa Basket Lidze. Jego średnia skuteczność z gry wynosi 25% (18/70 w 5 spotkaniach).

 

 

 

 

Nasz rywal:

Legia Warszawa

Miejsce w tabeli: 14. (bilans 4-13, dom 2-7, wyjazd 2-6).

 Enea
Astoria
Bydgoszcz
vs. Legia
Warszawa
87,1 pkt punkty
(średnio)
78,9 pkt
49,5 % % za 2 49,5 %
35,8 %  % za 3 32,8 % 
70,5 %  % za 1 71,0 % 
45,1 %  % z gry 42,6 % 
38,31 zb  Zbiórki 36,59 zb 
17,8 as  Asysty 17,1 as

 

Początek spotkania 24.01.2019 o godzinie 17:30. Dla kibiców którzy nie zjawić się w hali Arena, zapraszamy do obejrzenia transmisji na antenie Polsatu Sport Extra.

Bilety na to spotkanie kupicie stacjonarnie, od godziny 16:30 w kasie biletowej hali Arena lub za pośrednictwem strony http://astoriabydgoszcz.ticketik.pl