W ubiegły weekend przegraną ze Startem Lublin zamknęliśmy pierwszą rundę spotkań Energa Basket Ligi. Pora na rundę rewanżową gdzie pierwszym naszym przeciwnikiem będzie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

O przeciwniku

 

Na inaugurację rozgrywek Energa Basket Ligi okazaliśmy się lepsi od drużyny Stalówki i po dogrywce wygraliśmy 94:88. Ostrowianie zaliczyli bardzo słaby początek sezonu i po pięciu pierwszych spotkaniach na swoim koncie mieli jedynie porażki. W zespole podziękowano za współpracę trenerowi Jackowi Winnickiemu, który później przeniósł się do PGESpójni Stargard, podziękowano również Yancy'emu Gates'owi oraz Grzegorzowi Surmaczowi którzy opuścili zespół BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Stanowisko pierwszego trenera objął doskonale znany w Ostrowie Wielkopolskim Łukasz Majewki. Od tego czasu, drużyna zaczęła wygrywać i aktualnie znajduje się na 10. miejscu w tabeli Energa Basket Ligi.

Wcześniej zawieszony Jay Threatt jest obecnie liderem zespołu i zdobywa średnio 13,8 punktów, 2,7 zbiórki i 6,9 asyst będąc tym samym liderem wśród najlepszych podających w lidze. Oprócz amerykanina w zespole gości gra bardzo dobrze spisujący się w defensywie Paulius Dambrauskas, w składzie jest również doświadczony silny skrzydłowy Filip Dylewicz, który opuścił pierwszoligową Polonię 1912 Leszno i dołączył do zespołu Łukasza MajewskiegoŁukasz Wiśniewski dla którego to już czternasty sezon na ligowych parkietach.

Zaczynamy drugą rundę spotkań Energa Basket Ligi

 

Kto by pomyślał, że pierwsza runda spotkań w naszym pierwszym po 13. latach sezonie w Energa Basket Lidze już się skończyła. Zakończyliśmy ją na 12. miejscu z bilansem 5 zwycięstw i 10 porażek. Czy mogłoby być lepiej? Zdecydowanie. Szczególnie, że niektóre spotkania powinny zakończyć się naszym zwycięstwem.

Aby wygrywać, potrzebujemy aby każdy z zawodników zagrał na 101% swoich możliwości. Do pełni sił wrócił nasz kapitan Michał Chyliński, a dobrą formę utrzymuje Mateusz Zębski. W nadchodzącym spotkaniu liczymy na Adama Kempa, który nie może zaliczyć meczu ze Startem Lublin do udanych. W 29 minut spędzonych na parkiecie zaliczył 5 punktów i 11 zbiórek a zespół z nim na boisku był -20. To on będzie kluczowy w powstrzymaniu podkoszowego ostrowian - Nikole Jevtovicia, który prezentuje ostatnio bardzo dobrą formę.

Ciekawostki

 

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski to drużyna, która najsłabiej wykonuje rzuty wolne w całej lidze - 67,4% za 1.

Nasz najbliższy przeciwnik zalicza średnio najmniej start w całej Energa Basket Lidze - średnio 11 na spotkanie.

 

 

Nasz rywal:

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Miejsce w tabeli: 10. (bilans 6-9, dom 3-5, wyjazd 3-4).

 Enea
Astoria
Bydgoszcz
vs. BM
Slam Stal
Ostrów Wielkopolski
86,6 pkt punkty
(średnio)
81,1 pkt
48,3 % % za 2 53,0 %
35,8 %  % za 3 33,2 % 
70,8 %  % za 1 67,4 % 
44,3 %  % z gry 45,7 % 
38,27 zb  Zbiórki 34,60 zb 
17,3 as  Asysty 18,3 as

Początek spotkania 11.01.2019 o godzinie 17:30. Dla kibiców którzy nie zjawić się w hali Arena, zapraszamy do obejrzenia transmisji za pośrednictwem platformy http://emocje.tv