Przed Enea Astorią ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie zmagań w Energa Basket Lidze. Tym razem, naszym przeciwnikiem będzie objawienie tego sezonu, zespół Startu Lublin. Nasz nadchodzący przeciwnik przegrał dwa ostatnie ligowe spotkania i mamy nadzieję na podtrzymanie tej passy.

O przeciwniku

 

Lublinianie zaliczyli bardzo dobry początek sezonu i po 7 kolejnych ligowych zwycięstwach mają dwie przegrane pod rząd. Porażka z wicemistrzem Polski - Polskim Cukrem Toruń nie miała aż takiego znaczenia, ale przegrane spotkanie ze słabo prezentującą się w tym sezonie Legią Warszawa nie napawa optymizmem.

Niekwestionowanym liderem zespołu gości jest Brynton Lemar, który zdobywa średnio 17 punktów na mecz. Oprócz 25-letniego rzucającego obrońcy w składzie naszych najbliższych rywali jest również Martins Laksa. 30-letni skrzydłowy z Łotwy, swój poprzedni sezon spędził w Hiszpanii reprezentując barwy Rio Natura Monbus Obradoiro. Na pewno, wyśmienity pojedynek będzie pomiędzy Tweety Carterem oraz AJ Waltonem, którzy grali razem na uniwersytecie Baylor. Panowanie zdecydowanie będą mieli sobie dużo do udowodnienia.

Nasz cel?

 

Zakończyć pierwszą rundę zmagań zwycięstwem. Na 7 spotkań rozgrywanych w Bydgoszczy wygraliśmy tylko jedno, to na pewno nie odzwierciedla jak drużyna walczy o każde ligowe punkty. Na pewno do takiego stanu rzeczy mogła przyczynić się kontuzja Michała Chylińskiego, którego nie mógł być do dyspozycji trenera przez około 50 dni. Teraz, gdy nasz kapitan wraca do swojej wcześniejszej formy jesteśmy pewni, że wrócimy do wcześniejszej formy i dyspozycji.

Nasz ostatni bilans to trzy porażki, w tym przegrany mecz wyjazdowy z Treflem Sopot, rozczarowująca przegrana z GTK Glwice i porażka w ostatnich sekundach ze Śląskiem Wroław. Pora na przełamanie i powrót na właściwe tory.

Ciekawostki

 

Drużyna z Lublina zaliczyła dotychczas bardzo dobrą pierwszą rundę - bilans spotkań 10-4 stawia ich na 4. pozycji w tabeli. Po 7 kolejnych zwycięstwach, lublinianie zaliczyli dwie porażki.

Start Lublin to obecnie najlepiej zbierająca drużyna w Energa Basket Lidze. Średnio 41 zbiórek na mecz.

Lublinianie to drużyna, która popełnia najmniej fauli w lidze - 17,93 fauli na mecz.

 


Nasz rywal:

Start Lublin

Miejsce w tabeli: 4. (bilans 10-4, dom 6-2, wyjazd 4-2).

 Enea
Astoria
Bydgoszcz
vs. Start
Lublin
87,2 pkt punkty
(średnio)
87,4 pkt
55,6 % % za 2 49,0 %
36,9 %  % za 3 35,9 % 
74,7 %  % za 1 70,6 % 
48,4 %  % z gry 44,5 % 
34,69 zb  Zbiórki 38,46 zb 
18,3 as  Asysty 16,9 as

Początek spotkania 04.01.2019 o godzinie 19:30. Dla kibiców którzy nie zjawić się w hali Arena, zapraszamy do obejrzenia transmisji za pośrednictwem platformy http://emocje.tv