Święta, święta i po świętach! Przed Enea Astorią ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Naszym rywalem będzie WKS Śląsk Wrocław, nasz ligowy sąsiad z tabeli i drużyna przeciwko której wywalczyliśmy awans do Energa Basket Ligi. Początek pojedynku dwóch beniaminków w sobotę o 19:30.

O przeciwniku

 

17-krotny Mistrz Polski i 14-krotny zdobywca Pucharu Polski, tak w wielkim skrócie można wymienić największe sukcesy najbardziej utytułowanego klubu koszykarskiego w Polsce.

Nasz bezpośredni sąsiad z ligowej tabeli, prowadzony przez Oliviera Vidina, który zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Andrzeja Adamka. Po zmianie szkoleniowca można zauważyć, że nasz najbliższy przeciwnik złapał wiatr w żagle i nadchodzące spotkanie nie będzie należało dla nas do najłatwiejszych. We Wrocławiu stawiają na zbilansowany zespół, gdzie generałem jest doświadczony Kamil Łączyński. Liderem na zmianę z Devoe Josephem jest Mathieu Wojciechowski - urodzony we Francji niski skrzydłowy spędza właśnie swój drugi sezon na parkietach Energa Basket Ligi i notuje średnio 14,5 punktów, 6,2 zbiórki i ponad 2 asysty. 

Zakończyć rok z wygraną

 

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie ostatni nasze spotkanie przed własną publicznością. Totalnie zawalona przez nas czwarta kwarta w ostatnim spotkaniu z GTK Gliwice spowodowala, że zawodnicy i sztab szkoleniowy na pewno mieli nad czym popracować przed następnym ligowym spotkaniem zŚląskiem Wrocław.

Najlepszym scenariuszem dla Enea Astorii byłoby powtórzenie wyniku spotkania z maja, gdzie w finale pierwszej ligi okazaliśmy się lepsi od wrocławian. Poziom rozgrywek jest zupełnie inny, stawka spotkania również, ale zrobimy wszystko aby wywieźć bardzo ważne dwa punkty z Wrocławia i zakończyć 2019 rok w jak najlepszych nastrojach.

Ciekawostki

 

Obecnie zajmujemy pierwsze miejsce w średniej ilości wykonanych rzutów z gry na mecz (prawie 71 prób na mecz)

Zarówno Enea Astoria jak i WKS Śląsk Wrocław wygrały tylko 1 spotkanie na własnym parkiecie w tym sezonie.

 

Nasz rywal:

WKS Śląsk Wrocław

Miejsce w tabeli: 9. (bilans 5-8, dom 1-6, wyjazd 4-2).

 WKS
Śląsk
Wrocław
vs. Enea
Astoria
Bydgoszcz
87,2 pkt punkty
(średnio)
87,4 pkt
55,6 % % za 2 49,0 %
36,9 %  % za 3 35,9 % 
74,7 %  % za 1 70,6 % 
48,4 %  % z gry 44,5 % 
34,69 zb  Zbiórki 38,46 zb 
18,3 as  Asysty 16,9 as

 

Początek spotkania 28.12.2019 o godzinie 19:30. Dla kibiców którzy nie mogą wybrać się do Wrocławia zapraszamy do obejrzenia transmisji za pośrednictwem portalu http://emocje.tv.