Przed Enea Astorią ostatni mecz przed własną publicznością w tym roku. Do Bydgoszczy przyjeżdża zespół GTK Gliwice. Drużyna prowadzona przez Pawła Turkiewicza ma tylko jedno zwycięstwo mniej od nas i zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

O przeciwniku

Zespół prowadzony przez Pawła Turkiewicza obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. O sile zespołu gości decyduje piątka zagranicznych graczy - Brandon Tabb, Duke Mondy, Payton Henson, Milivoje Mijović oraz Joe Furstinger. Każdy z wyżej wymienionych zawodników, notuje średnio co najmniej eval 13. Liderem wśród nich jest Brandon Tabb, który notuje średnio 16,4 punktu, 3 zbiórki 2 asysty na mecz.

Oprócz wyżej wymienionych graczy, swoje szanse dostają Polscy zawodnicy w rotacji trenera Pawła Turkiewicza - między innymi rzucający obrońca Kacper Radwański, dla którego to już łącznie piąty sezon spędzony w Gliwicach. A na parkiecie spędza średnio 28 minut i zdobywa średnio 7,1 punktu, 1,7 zbiórki i 1,4 asysty. 

Prezent na gwiazdkę

Dla naszych kibiców, najlepszym prezentem na zbliżające się święta będzie zdecydowanie zwycięstwo naszego zespołu. Już zdążyliśmy się przekonać, że liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i Enea Astoria nie będzie miała wcale łatwej przeprawy z zespołem GTK Gliwice. Słaba dyspozycja strzelecka w ostatnim naszym meczu z Treflem Sopot wydaje się być po prostu wypadkiem przy pracy. Teraz wracamy do własnej hali, gdzie niesieni dopingiem własnym kibiców mamy nadzieję na kolejne zwycięstwo w Energa Basket Lidze

Ciekawostki

GTK Gliwice zajmują ostatnie miejsce pod względem skuteczności rzutów za 3 - 30,8% w całym sezonie.

Zespół gości to najlepiej przechwytująca drużyna Energa Basket Ligi - średnio 10 przechwytów na mecz.

Rozgrywający gliwiczan - Duke Mondy jest na pierwszym miejscu pod względem ilości asyst na mecz - 7. Ale, jest również liderem jeśli chodzi o średnią ilość strat na mecz - 4,5.

Kluczowy pojedynek

 AJ Walton ? Duke Mondy

Nasz rywal:

GTK Gliwice

Miejsce w tabeli: 13. (bilans 4-8, dom 1-4, wyjazd 3-4).

 Enea
Astoria
Bydgoszcz

vs. GTK
Gliwice
86,7 pkt punkty
(średnio)
85,4 pkt
47,6 % % za 2 50,6 %
36,6 %  % za 3 30,8 % 
69,6 %  % za 1 70,7 % 
44,1 %  % z gry 43,7 % 
38,75 zb  Zbiórki 38,0 zb 
17,0 as  Asysty 20,1 as

Sponsorami spotkania będą restauracje Karafka & La Rosa.

Początek spotkania 21.12.2019, o godzinie 15:00. Dla kibiców którzy nie będą mogli zjawić się w hali "Arena", zapraszamy do śledzenia transmisji na stronie http://emocje.tv.